Len štyri písmená, len jedno slovo, len jedna osoba, no jedno veľké požehnanie v živote každej z nás. Hoci aj tebe niekedy liezla na nervy, bez nej si to nevieš aj tak predstaviť. MAMA!

Osoba, ktorá ťa nikdy neskritizovala len tak bez dôvodu. Osoba, ktorá pri tebe stojí, nech prší, nech sneží, nech svieti slnko. Osoba, ktorá hrdo prišla na každé jedno tvoje predstavenie. I keď to nebolo nič prevratné, v jej očiach si bola dokonalá, lebo v tebe videla tú snahu, to odhodlanie tam ísť a vystupovať. Pri mame ti nebude nikdy zima!

Veľa si sa od nej naučila. Jej činy, jej správanie, to by nedokázal len tak hocikto. Len si spomeň, keď si mala zlomené srdce. Bola pri tebe po celú dobu, čo si si myslela, že nastal tvoj koniec, lebo ti dal košom. Povedala ti niečo, čo sa v tebe zakorenilo a pamätať si na to budeš už navždy. Jej jedinej skutočne záleží na tom, ako sa cítiš.

Keď ťa vyhreší za to, že si si nedala teplejšie oblečenie, to nie je preto, že ťa vníma ako malé dieťa, ktoré sa nevie o seba postarať. Je to kvôli tomu, že jej naozaj záleží na tom, aby si neochorela, lebo chce, aby si bola šťastná a netrpela.

Ona nie je až tak v obraze, čo je momentálne trendy a veľmi sa nerozumie ani do technológií. Práve jej staromódne názory a postoje ti ukazujú, čo má vlastne hodnotu a čo je podstatné. Vďaka nim sa z teba stáva ten hodnotný človek, ktorý nie len plytký pozlátený navonok krásny tanier.

Ona ti povie pravdu vždy, nebude ti klamať len preto, aby si žila v ilúzii, ktorá by ťa koniec koncov neposunula vôbec nikam. To tvoja mama je tvoja najlepšia kamarátka. To ona je tá žena, ktorá si zaslúži tvoj obdiv, tvoje uznanie. Len ona je tá jediná! Pamätaj na to…

A nezabudni jej to opakovať pravidelne. Deň Matiek je na to priam ideálnym sviatkom, no mala by si to robiť aj priebežne počas roka. Lebo raz nadíde ten deň, keď jej to už povedať nebudeš môcť a potom to budeš ľutovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.