Bagárová

To, že sociálne siete nám často predstavujú umelú či falošnú dokonalosť, už vieme dlho. Sledujeme tam životy cudzích ľudí a túžime mať to, čo oni. Exotické dovolenky, drahé autá, luxusné bývanie, šatník plný štýlových vecí. Treba však myslieť aj na to, že nie všetko, čo je na Instagrame, je aj realita. Skús sledovať profily, ktoré sú viac skutočné. 

Ako si sa mohla dočítať už aj v našom predchádzajúcom článku, netreba veriť všetkému, čo vidíš na Instagrame. Väčšina influenceriek, či už z oblasti fitness, módy alebo líčenia, chcú na internete vyzerať čo najlepšie a preto pridávajú len tie najkrajšie fotky. Takáto dokonalosť však nemá s realitou naozaj nič spoločné!

Trefné ilustrácie
zdroj: Instagram/lainey.molnar

Nám, ženám, však prezeranie týchto záberov vôbec nepridáva na sebavedomí a týmto si ho práveže ešte o čosi viac uberáme. Aj my chceme mať taký dokonalý vzťah, pekne zariadený byt, každý deň dokonalý make-up a zladený outfit. Nemôžeš však zabúdať na to, že máš čo najlepšie žiť svoj vlastný život.

Ak ťa už nebaví neustále porovnávanie, proste si zo svojho profilu tieto ženy vymaž, naozaj sa ti uľaví. Namiesto nich začni sledovať napríklad tieto štyri ženy, ktoré neukazujú iba dokonalosť.

1. Natálie Bagárová

O mladšej sestre Moniky Bagárovej si už isto počula, presne ona je ideálnym úkazom toho, že každá z nás má občas aj zlý deň. Mladá speváčka zo susedných Čiech sa na Instagrame nebojí ukázať aj bez make-upu, v pyžame či so strapatými vlasmi. Natálie sa takisto nehanbí urobiť si zo seba srandu v podobe vtipných videí či fotiek.

Natálie Bagárová
zdroj: Instagram/natalii_bb

Presne toto je profil, ktorý sa oplatí sledovať. Dokážeš sa na ňom zabaviť a uvidíš, že aj celebrity majú zlé dni a nevyzerajú 24/7 dokonalo.

2. Andy Štěch

Ak cvičíš alebo máš rada zdravý životný štýl, o tomto profile si už pravdepodobne počula. Andy je mladá nutričná poradkyňa, ktorá miluje cvičenie. Na Instagrame sa nebojí ukázať aj bežné fotky z posilňovne, ktoré mnoho žien nezverejňuje.

So sebavedomím ukáže aj uvoľnené brucho, pridá fotku, na ktorej nie je upravená. Pretože taká je realita. Vieme byť za hviezdy, no takisto sa rady ulakomíme na strapatý drdol, tepláky a frajerovu mikinu pri tom, ako si vychutnávame pizzu.

Aj tento profil dokáže ženám pomôcť. Máme na mysli hlavne tie, ktoré cvičia a neustále sa pozerajú na dokonalé postavy influenceriek, ktoré nemajú ani gram tuku navyše. Treba si však uvedomiť, že tieto fotky naozaj nemajú skoro nič podobné s realitou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife