manipulátor

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Všetci ideme na prvé rande a do nových vzťahov s motýlikmi v bruchu. To očakávanie je krásne. Prvé dotyky, hanblivé pohľady, vymieňanie si určitých názorov a priorít, ktoré máme medzi sebou spoločné … Je to nádherné, no veľakrát môže ísť o „mačku vo vreci“. Neskôr pre nás môžu byť prekvapením určité vlastnosti, ktoré náš partner má. Čo, ak je aj tvoj milý manipulátor?

Mgr. Jitka Kneslová, psychologička Online poradne MOJRA.sk, preto radí, ako odhaliť takýto typ človeka. Vieš to na ňom spozorovať už v začiatkoch vášho randenia a predtým, ako sa dáte do vzťahu? Vie však vzťah s manipulátorom prerásť aj do nejakej psychickej či fyzickej šikany? A ako sa k nemu správať?

Ako už v začiatkoch zistíš, že tvoj partner je manipulátor?

Keďže spoznávanie dvoch ľudí medzi sebou a potenciálnych partnerov je dlhodobejší proces, možno si ani len nestihneš všimnúť, že daný muž je manipulátor. Aj odborníčka priznáva, že prísť na túto vlastnosť už v začiatkoch je veľmi náročné.

čo muži na ženách milujú
zdroj: Pexels/Donate

„Títo ľudia bývajú šarmantní, pozorní, prejavujú vám náklonnosť, a zozačiatku pôsobia ako dokonalí partneri,“ opisuje psychologička Mgr. Jitka Kneslová z online poradne MOJRA.sk.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating