Rodina v rovnakých bundách
Unsplash/John-Mark Smith

Realita mnohých domácností, možno aj u teba, či u susedov vedľa. Tváriť sa, že ste rodina a skrývať vnútorné bolesti, len aby nebolo ublížené deťom. Byť s mužom, ktorý ťa nerobí úprimne šťastnou preto, aby vaše ratolesti vyrastali s oboma rodičmi. Kvôli deťom sú páry ochotné dať bokom vlastné šťastie a pohodu v domnení, že robia to najlepšie. Opak je však pravdou.

Hádky, stres, nedorozumenia, krik či nebodaj aj fyzické násilie – to je len niekoľko vecí, ktoré sa môžu diať za dverami bytu. Mnoho žien (ale samozrejme, aj chlapov) znáša toto všetko radšej, než by mali nahlas priznať, že im to vo vzťahu nefunguje. Potichu trpia, pretože nechcú, aby pred svojím okolím boli tí, ktorí sa rozišli. Rozvedení, odlúčení, nekompletní, …

Mladá rodina na prechádzke
zdroj: Pexels/Katie E

Vraj je to kvôli deťom

Každý jeden dobrý rodič spraví všetko preto, aby bolo jeho dieťa šťastné. Neuvedomuje si však, že ho používať ako výhovorku je to najhoršie, čo robí nie len jemu, ale aj sebe. Koľkokrát si už počula o tom, že žena neodišla od tyrana, lebo nechcela, aby trpeli deti? Koľko rodín je nefunkčných, no majú strach ísť vlastnou cestou? Koľko ľudí zabúda, že byť rodičom neznamená zahodiť vlastné potreby?

Láska v srdci matky či otca je nekonečná, no aj rodič potrebuje svoje srdci dobiť správnou energiou, aby ju mohol aj rozdávať. Byť s človekom, ktorý ten sval v našej hrudi ničí, nie je cesta. Naozaj si niekto myslí, že je lepšie ukazovať deťom, ako sa ich stvoritelia hádajú, než to, že by boli spokojne rozídení? Je lepšie brať si vzor z nefunkčného vzťahu, než si zvyknúť na to, že ocko a mamka nebývajú spolu?

Rodičia a bábätko
zdroj: Pexels/Katie E

Deti sa prispôsobujú rýchlo a naozaj ich menej poznačí pokojný rozvod, než detstvo plné škaredých spomienok. Radšej budú mať pred sebou dvoch ľudí, ktorí pochopili, že ak nie sú spokojní oni, nemôžu to nikomu posunúť ďalej. Nie je to o tom, aby to malé malo všetkých doma, ale aby malo skutočne láskyplný domov. Mamičky, oteckovia, nezabúdajte, že ste stále tiež len ľudia. Ľudia, ktorí si majú ísť za šťastím a láskou aj pre seba.

Na to, že s rodičovstvom neprichádzajú o vlastný život, mnohí totiž zabúdajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating