Vzťah

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vzťah nie je len o jednom človeku, ale o dvoch ľuďoch, ktorí sa spolu snažia žiť, vychádzať a napredovať po všetkých stránkach. Je dôležité, aby spolu partneri rástli, naučili sa fungovať jeden vedľa druhého a prispôsobili sa pocitom a túžbam svojej polovičky. Vzťahu však môže pomôcť aj posúvanie vlastných hraníc.

Každý z nás má určité predispozície, ktoré sú buď vrodené alebo získané od rodičov. Tvoj partner bol však vychovaný v inom prostredí a inými ľuďmi, ktorí vnímali svet možno tak trochu inak ako tí tvoji. Preto je vo vzťahu potrebné budovať svoje vlastné návyky a občas potlačiť ego, hrdosť a naučené veci od rodičov.

Posúvanie vlastných hraníc, rast a učenie sa. To je základ zdravého vzťahu, ktorý bude mať perspektívu aj do budúcnosti. Prispôsobujeme sa životu a osudu, ktorý nás zasiahne, keď to najmenej čakáme a to platí aj v partnerskom zväzku.

učenie sa
zdroj: unsplash/Josh Felise jfelise

Vzťah je potrebné budovať, nie udržiavať v stereotype. Nikto totižto nie je rovnaký, aký bol pred desiatimi rokmi. Toto sú 2 veci, ktoré vás s partnerom v dlhodobom vzťahu neminú a ak ich navzájom zvládnete, bude silnejší.

Učenie sa nových vecí

Každý z nás vo svojom živote napreduje inak. Iná je oblasť, v ktorej sa vzdeláva, pracuje, iné je aj tempo a možno samotné štúdium. Nejde však o školu. Dôležité je, aby obidvaja partneri chceli v budúcnosti rásť a učiť sa novým veciam. Ak jeden zastane na mieste a prestane sa zdokonaľovať, prestane mať ciele, môže sa stať, že sa nielen svojou mysľou, ale aj nastavením a pohľadom na život vaše cesty rozídu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating