Dôvody na rozchod

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hovorí sa, že komunikácia vyrieši všetky problémy. Je to naozaj pravda? Niekedy vo vzťahu neexistuje iné východisko, ako je jeho ukončenie. A tieto 3 dôvody na rozchod sú opodstatnené. S takým človekom to už nemá zmysel. 

Bohužiaľ, je to smutná pravda, ale keď sú obaja tvrdohlaví a nechcú ustúpiť, je to pre nich najlepšie riešenie, než keby sa mali trápiť vo vzťahu, kde to nefunguje.

Nezhodujúce sa názory

Poznáš výrok „protiklady sa priťahujú“? Tak ten už dávno neplatí. V tejto dobe je skôr v móde to, že sa priťahujú ľudia, ktorí majú rovnaké názory a myšlienkové pochody. Takíto ľudia sa dokážu viac porozprávať, pochopiť, ďalej to dotiahnuť a vedia robiť kompromisy.

Žena a muž sa pozerajú na seba
zdroj: Unsplash/Szőcs Viola

Keď s partnerom nemáš rovnaké názory na dôležité veci a nikto z vás nechce ustúpiť, mali by ste vzťah ukončiť. Je to správne, lebo keby ste vo vzťahu pokračovali, útočili by ste na seba a každý by si presadzoval len to svoje. Ani jeden by tak nebol spokojný a šťastný. Vaše cesty sa nezlučujú, aj keď sa možno milujete.

Vzdialenosť

Niektoré vzťahy ju vydržia, ale to len preto, lebo vidia svetlo na konci tunela. Po pár mesiacoch (rokoch) vzťahu na diaľku sa jeden z nich k tomu druhému presťahuje alebo si nájdu spoločné bývanie. Ak však toto tvoj priateľ nie je ochotný podstúpiť a najradšej by stále udržiaval vzťah na diaľku, mali by ste sa rozísť. Bolo by to príliš komplikované. Možno toto teraz len nie je správny čas pre vás.

Citáty o zlomenom srdci
zdroj: Pexels/Sofia Alejandra

Odlišné predstavy o rodine

Toto je podľa mnohých azda ten najdôležitejší dôvod na rozchod. Rodina. Keď jeden chce, no ten druhý nie. Dá sa v tejto situácii nájsť kompromis? Asi ťažko. Pokiaľ sa dobrovoľne nerozhodneš, že budeš akceptovať priateľovu predstavu o budúcnosti alebo on tvoju, neustále by ste sa hádali.

Kedykoľvek by ste prišli k téme – rodina, boli by ste na seba nahnevaní a nerozprávali by ste sa. Keď to nechceš, hľadaj si muža, ktorý má rovnaké predstavy o budúcnosti ako ty.

Mnohé z nás sa potom cítia zranené, frustrované alebo nesebavedomo, keď si všimnú, že ich partner „očumuje“ iné krásky v okolí. Prečo muži pozerajú po iných ženách? Odpoveď nájdeš v našom predošlom článku TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating