Rodina s deťmi v objatí
Pexels/Vlada Karpovich

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Sú veci, na ktorých sa s partnerom nemusíš zhodnúť a napriek tomu to v žiadnom prípade váš vzťah neovplyvní. Ide o maličkosti, na ktoré večer zabudnete. Ale potom sú tu aj veci, pri ktorých musíte mať jasný a rovnaký názor, inak vás to môže navždy rozdeliť. Máme na mysli tie, ktoré vo veľkej miere ovplyvnia váš život ako jedincov, no najmä, ako páru. Jednou z nich je aj rozhodnutie mať dieťa.

Väčšina párov to má ako prirodzenú cestu. Zamilujú sa, vyskúšajú si spoločné bývanie, príde svadba a po nej deti. Ich život sa tým naplní. Nie vždy je to, samozrejme, v tomto poradí. Ale, čo ak jeden z vás nechce úplne všetko z vymenovaného? Čo ak sa jeden necíti na to, aby mal dieťa, zatiaľ čo druhý po ňom úprimne túži? V tomto bode to nie je o tom, že to za vás vyrieši čas.

Rodina na výlete v Londýne
zdroj: Pexels/Dorina Stati

Mať dieťa je zmena, ktorá sa nedá vrátiť späť

To nie je ako keby ste si kúpili auto, ktoré vymeníte, ak sa vám nebude pozdávať. Počať a priviesť na tento svet potomka, to vás kompletne zmení. Prinesie vám do života veľa šťastia, ale aj starostí. Bude pre vás na prvom mieste, ako rodičia mu obetujete snáď všetko a budete navždy cítiť veľkú zodpovednosť. Na istý čas stratíte svoju slobodu a svet okolo vás bude mať inú tvár. Preto je dôležité, aby ste do toho šli obaja presvedčení rovnako.

Avšak, presviedčať svojho partnera o tom, že dieťa budete mať, ak to tak necíti, nie je v poriadku. Treba brať ohľad na to, že aj keď ste vo vzťahu, stále máte vlastné záujmy, hodnoty, ciele a aj názory. Presadiť si svoje v niečom takomto, môže mať hrozné následky. Preto by žiaden pár nemal „robiť“ deti v čase, ak to obaja nechcú. Jediné, čo ti ostáva, je to rešpektovať alebo odísť.

Šťastná rodina
zdroj: Pexels/Vlada Karpovich

Najmä, ak si partner stojí za tým, že dieťa nechce mať NIKDY a ty by si už najradšej jedno nosila pod srdcom. Možno je to znamenie, že váš pohľad na budúcnosť sa nezhoduje. A ver, že budúcnosť sa raz stane prítomnosťou, ktorá vás dobehne a vy doplatíte na to, že ste to nechali len tak plávať. Jasné, ľudia menia názory, ale nikdy ich nedotlačíš do niečoho tak záväzného.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating