unsplash.com

Ak sa v živote necítiš dobre, niečo ťa trápi alebo jednoducho nie si šťastná, tak mám pre teba pár nápadov, ako to zlepšiť a popracovať na lepšom zajtrajšku. Možno si nešťastne zaľúbená, sklamaná, oklamaná, nedarí sa ti, nemáš rada samú seba alebo si  jednoducho smutná z dnešnej doby. Vždy je však dôvod na to, aby si zlepšila každý jeden deň v tvojom živote.

Vždy je dôvod ísť ďalej, aj keď to tak možno momentálne necítiš a strácaš ho. V konečnom dôsledku, vždy sú pri nás ľudia, ktorí nás chcú vidieť usmievať sa. Už aj oni sú dôvod prečo sa posunúť ďalej. No samozrejme to musíš spraviť hlave pre seba, pretože ty so sebou žiješ do posledného nádychu.

Jasné chápem, ak je to čerstvé, tak to od teba nebudem žiadať hneď. Všetko chce svoj čas, ktorým si musíš prejsť, aby si sa posunula o level vpred. Tým časom myslím byť na chvíľu sama, popremýšľať čo by bolo pre teba najlepšie alebo prípadne sa o tom s niekým porozprávať a poradiť sa. No aj tak to uskutočniť tak, aby si to tak cítila najmä ty. Nenechať sa úplne ovplyvniť. Potrebuješ čas na to, aby si zistila kto si a čo chceš.

zdroj: pexels.com

Viem, že to nie je otázka dvoch mesiacov. Možno ani rokov. Človek sa hľadá a spoznáva celý život, no musíš vedieť aspoň približne čo chceš. Ak to nevieš, tak jedno viem určite. Chceš byť šťastná! To chceme všetci, nie? Už týmto sa môžeme posunúť ďalej, kde sa na tom pekne namakáš a popracuješ na sebe. Nič nepríde samo, že? Hlavne to dobré. Takže, ak chceš lepší zajtrajšok, poďme na to. Čím skôr začeš tým lepšie pre teba.

Musíš si spraviť detoxikáciu vlastného tela a mysle. Najprv musíš mať upratané v hlave a tak konať. Vyhoď odtiaľ všetko zlé. Zabudni na to, čo ťa doteraz trápilo a brzdilo, pretože inak sa neposunieš ďalej. Vyhoď zo svojho zoznamu všetkých ľudí, ktorí na teba vplývajú nejako zle alebo si na teba nevedia nájsť čas, pretože vieš veľmi dobre čo takéto výhovorky znamenajú. Tráv viac času s tými, ktorí sa snažia o to, aby ti stále vyčarili úsmev na tvári. Venuj čas sebe!

Veľa času. Staraj sa o seba a cíť sa byť krásna. Zabehaj si, zacvič si, dopraj si nejakú masáž, saunu alebo len jednoducho nejakú prechádzku do lesa. Rob všetko preto, aby sa tvoje telo cítilo dobre a taktiež aj ty v ňom. Musíte spolu ladiť a rozumieť si. Ak sa začneš mať rada a objavíš svoju hodnotu, objavíš aj ľudí, ktorí ťa tak začnú vnímať taktiež. Niet krajšej a šťastnejšej ženy, ktorá ľúbi samú seba takú, aká je. So všetkým! Samozrejme v zdravej miere.

Všetko je to hlavne o tebe a o tvojom pohľade na určité veci. Začni sa venovať niečomu, pri čom sa prichytíš, že ti nevadí, že čas zrazu beží nejak rýchlo. Zdokonaľuj sa v tom a stále vytváraj niečo nové. Buď kreatívna. To isté sprav aj s ľuďmi okolo seba.

zdroj: pexels.com

Ako som už spomínala vyššie, ak vyhodíš všetko nepotrebné, tak začni myslieť hlavne pozitívne. Negatívne veci ťa niekedy posunú vpred, no často ťa budú skôr brzdiť a ty zostaneš paralyzovaná. S pozitívnym myslením to dotiahneš ďaleko, ver mi. Zrazu sa začne všetko meniť. Tvoje okolie bude iné, tvoje myšlienky sa zmenia a tým pádom aj tvoj pohľad na dané veci. Uvidíš šťastie aj v maličkostiach a vo veciach, ktoré sa pokazia. Nájdeš význam a zmysel v každom jednom dni. Zmeníš sa a život bude krajší.

Život sa niekedy dokáže zmeniť behom sekundy.

Meníme sa celý život, no snažme sa o to, aby bola tá zmena stále pozitívna a v náš prospech. Padaj na zem, no vzápätí sa hneď zodvihni. Hlavne nestrácaj zmysel. Ten sa nájde vždy. Aj ten pád mal zmysel.

Na konci zistíš, že každý koniec má nový začiatok a dvere, ktoré si predtým nevedela zatvoriť, sú zrazu zamknuté a teba už nezaujíma, že nemáš kľúč od nich. Našla si nový. Od dverí, ktoré ťa posunú na krásne miesta.

Presne na tie, na ktoré si dlho čakala a neverila si, že sa tam niekedy dostaneš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife