Niekedy ich robíme vedome, niekedy zas nevedomky. Sú to zlozvyky, ktorým by sme sa mali skôr vyvarovať. Prečo? Pretože môžu muža odradiť! Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo si si ešte nenašla toho pravého. Totižto, dnes ti spomenieme všetky veci, ktoré svojím spôsobom nemajú žiadny efekt. Aj napriek tomu ich mnohé robíme, lebo si myslíme, že práve vďaka nim získame muža snov.

Začali by sme tým, že čakáme, kým urobí prvý krok on. To naozaj? Väčšina z nás to robí s pocitom, že budeme omnoho viac žiadanejšie a náš objekt začne o nás prejavovať väčší záujem. Jasné, hodiť sa mu okolo krku a nechať so sebou robiť, čo chce, je tiež hlúposť, ale tváriť sa ako nedostupná… Ani to nie je najlepší nápad. Lebo po prvé, muž má iné zmýšľanie ako my. On to skôr zoberie tak, že nemáme záujem a dá si pohov.

Jednoducho, nič nie je zlé na tom, ak ho pozveme von prvé. Trápne správy, keď máme zlosť. Ďalší zlozvyk, ktorého sa dopúšťame. Dlhé, afektované správy o tom, ako veľmi nám ublížil. Aj tak tým nedocielime, aby nám padol k nohám a prosil nás o odpustenie, česť výnimkám. Naopak, ak mu ukážeme silnú osobnosť, ktorú len tak ľahko nezlomí, vtedy sa dočkáme uznania.

Jeden z najhorších zlozvykov je, že venujeme pozornosť tomu, kto nás nemiluje. Áno, dáva nám jasné signály, že vážna známosť z nás nikdy nebude, ale aj napriek tomu stále naivne veríme, že sa to zmení a nakoniec zistí, že sme tie pravé. Tak to ale nefunguje.

Môže nastať výnimočný prípad, ale nie je to časté. Pokiaľ sa vzťah aj po dlhšom čase nijako nevyvíja a vidíme, že ide stále len o zábavu, je načase vo svojom živote pokračovať bez neho. Pretože venovať pozornosť nesprávnej osobe je náš osobný zabijak. Jednostranná láska nie je láska.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.