Dovoľ mi začať článok jedným pravdivým faktom: Milujem syr. Vážne ho milujem.

Nie že mi chutí..ja by som sa kľudne za kocku cheddaru vydala. V mojich snoch plávam v roztopenom syre.

A ak si myslíš, že je to moc, tak ti radšej nepoviem o láske k zmrzline. Vlastne môžem celý deň písať, ako strašne mliečne výrobky zbožňujem. Možno aj to bol dôvod, prečo som sa rozhodla vzdať sa ich. Bola to taká skúška, čo to spraví s mojim telom. Mám rada extrémy.

elitedaily-Kseniia-Perminova-stress-eatingfoto: elitedaily.com

Rýchlo som sa začala nenávidieť. Bolo to ako ten idiot, ktorý behá za inými ženami a ty napriek tomu nevieš odísť.

No stálo to za to. Nechcem tvrdiť, že to bude permanentná zmena, no naučilo ma to mnoho o sile vôle a svoju postavu som posunula o niekoľko levelov ďalej.

1. Schudla som

Mohla by som napísať, že som to nerobila preto…no robila som to preto. Ak žiješ so syrom v posteli ako ja, tak bude tvoja zmena podobne dramatická. Schudnutie po vyradení mliečnych výrobkov je veľmi častý efekt.

2. Zlepšila sa mi tvár

Vyzerám ako z Teletubbies. Tvár mi žiari celý deň. Nechcem ísť príliš do hĺbky, no za toto môže rastový faktor nazývaný IGF-1. Je veľmi užitočný pre kravy, no tebe spôsobí akurát akné.

elite-daily-Kate-Daigneault-794x400

foto: elitedaily.com

3. Mám viac energie

Vždy som bola nabitá energiou, no nikdy takto. Miesto tradičnej cigaretky s kolegami sa radšej natiahnem a kľudne by som odbehla aj maratón.

4. Astma ma môže …

Nie je to oficiálne potvrdené, no mnoho zdrojov naznačuje, že medzi mliečnymi výrobkami a astmou je istý súvis. Mne sa to len potvrdilo. Som nová žena..s novým nosom.

5. Prestala som sa potiť

Možno si z článku vyčítala, že rada jem. A preto sa potím. Odkedy som však vyškrtla mliečne výrobky, prestalo to. Môže za to laktóza.

elite-daily-guille-faingold-fitnessfoto: elitedaily.com

6. Krajšie voniam

Čiastočne to súvisí s predchádzajúcim bodom, no zlepšila sa aj moja prirodzená vôňa. Ľudia ma chvália. A môžem sa tváriť že nie, milujem komplimenty a žijem z nich. Z komplimentov a syra. Takže keď nemám syr, tak mi aspoň pochválte vlasy. Inak neprežijem.

Vzdať sa mliečnych výrobkov nie je pre každého a netvrdím ani, že na teba bude tento experiment vplývať rovnako. Môžem ale povedať, že sa cítim lepšie, silnejšie a plná energie.

Vzdám sa syra? Jasne že nie. Na to sa mám moc rada. No minimálne som musela prehodnotiť množstvo mliečnych výrobkov, ktoré denne zjem.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.