Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dovoľ mi začať článok jedným pravdivým faktom: Milujem syr. Vážne ho milujem.

Nie že mi chutí..ja by som sa kľudne za kocku cheddaru vydala. V mojich snoch plávam v roztopenom syre.

A ak si myslíš, že je to moc, tak ti radšej nepoviem o láske k zmrzline. Vlastne môžem celý deň písať, ako strašne mliečne výrobky zbožňujem. Možno aj to bol dôvod, prečo som sa rozhodla vzdať sa ich. Bola to taká skúška, čo to spraví s mojim telom. Mám rada extrémy.

elitedaily-Kseniia-Perminova-stress-eatingfoto: elitedaily.com

Rýchlo som sa začala nenávidieť. Bolo to ako ten idiot, ktorý behá za inými ženami a ty napriek tomu nevieš odísť.

No stálo to za to. Nechcem tvrdiť, že to bude permanentná zmena, no naučilo ma to mnoho o sile vôle a svoju postavu som posunula o niekoľko levelov ďalej.

1. Schudla som

Mohla by som napísať, že som to nerobila preto…no robila som to preto. Ak žiješ so syrom v posteli ako ja, tak bude tvoja zmena podobne dramatická. Schudnutie po vyradení mliečnych výrobkov je veľmi častý efekt.

2. Zlepšila sa mi tvár

Vyzerám ako z Teletubbies. Tvár mi žiari celý deň. Nechcem ísť príliš do hĺbky, no za toto môže rastový faktor nazývaný IGF-1. Je veľmi užitočný pre kravy, no tebe spôsobí akurát akné.

elite-daily-Kate-Daigneault-794x400 foto: elitedaily.com

3. Mám viac energie

Vždy som bola nabitá energiou, no nikdy takto. Miesto tradičnej cigaretky s kolegami sa radšej natiahnem a kľudne by som odbehla aj maratón.

4. Astma ma môže …

Nie je to oficiálne potvrdené, no mnoho zdrojov naznačuje, že medzi mliečnymi výrobkami a astmou je istý súvis. Mne sa to len potvrdilo. Som nová žena..s novým nosom.

5. Prestala som sa potiť

Možno si z článku vyčítala, že rada jem. A preto sa potím. Odkedy som však vyškrtla mliečne výrobky, prestalo to. Môže za to laktóza.

elite-daily-guille-faingold-fitnessfoto: elitedaily.com

6. Krajšie voniam

Čiastočne to súvisí s predchádzajúcim bodom, no zlepšila sa aj moja prirodzená vôňa. Ľudia ma chvália. A môžem sa tváriť že nie, milujem komplimenty a žijem z nich. Z komplimentov a syra. Takže keď nemám syr, tak mi aspoň pochválte vlasy. Inak neprežijem.

Vzdať sa mliečnych výrobkov nie je pre každého a netvrdím ani, že na teba bude tento experiment vplývať rovnako. Môžem ale povedať, že sa cítim lepšie, silnejšie a plná energie.

Vzdám sa syra? Jasne že nie. Na to sa mám moc rada. No minimálne som musela prehodnotiť množstvo mliečnych výrobkov, ktoré denne zjem.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness