Na trhu dnes nájdeš množstvo kníh, ktoré sa ťa snažia postupnými krokmi nasmerovať k určitému cieľu. Okrem toho si už určite videla rôzne motivačné citáty na nástenkách svojich priateľov, poprípade sa nimi motivuješ aj ty sama. Je fajn vedieť, ako sa správne naladiť a tvrdo makať na to aby si dosiahla svoj cieľ. No čo ak si už tam, no stále necítiš naplnenie? Čo ak ti neustále niečo chýba?

Čoraz častejšie sa pri rozhovoroch s priateľkami stretávam s jedným problémom, ktorým občas v živote rieši každý z nás. Je ním akýsi vnútorný nepokoj, nespokojnosť, nepríjemný pocit, nuda, vyhorenie… Začarovaný kruh, z ktorého sa nevieš ako dostať. Preto som sa ti rozhodla dnes priniesť 4 malé, no o to dôležitejšie kroky, ktoré ťa privedú k šťastnejšiemu životu.

  1. ODPUSTENIE – cítiš, že si bola niekedy ukrivdená? Máš pocit, že život nie je fér? Alebo si neustále vyčítaš chyby, ktoré si kedysi urobila. Kľúčom k tomu, aby si sa cítila lepšie je odpustenie. Nauč sa odpustiť v prvom rade sebe a potom aj všetkým ostatným. A to aj tým, ktorí ťa o odpustenie nikdy neprosili. Dopraj to samej sebe. Ak v sebe prechovávaš hnev, žiarlivosť či máš v sebe iné nevyriešené negatívne pocity, je najvyšší čas na to, aby si ich nechala ísť. Uľaví sa ti, ver mi.

#MorningShadow @vtrports #shadow

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. SKROMNOSŤ – možno sa to nezdá, ale k spokojnosti stačí naozaj málo. Pokiaľ máš neustále vysoké nároky na seba ako aj na svoje okolie, nikdy nebudeš dostatočne spokojná s tým čo máš. Stále budeš chcieť viac. Skromnosť by sa mala učiť už v materskej škôlke.  Množstvo ľudí má často nesplniteľné očakávania, ktoré ich v dlhodobom hľadisku len deptajú.

True love… #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. VĎAČNOSŤ – každý deň sa pokús nájsť si niečo, za čo môžeš poďakovať. Možno ti práve napadlo, že nemáš dôvod, pretože máš xy výhovoriek o tom, čo je zle a čo by si chcela inak. No skús sa zamyslieť. Si zdravá? Máš čo jesť? Máš aspoň jedného kamaráta? Rodinu? Dokážeš chodiť a pracovať? Máš možnosť študovať? Nauč sa nebrať veci ako samozrejmosť a tak sa naučíš tešiť sa aj z maličkostí.

Puppy Love 🐶 @miamiamine #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. PRÍTOMNOSŤ – naša nespokojnosť a stres veľakrát vyplýva z našich myšlienok. Sústredíme sa na veci, ktoré sa buď stali alebo sa bojíme, žeby sa mohli stať. Strach nám bráni robiť to, čo by sme chceli. A práve strach vyplýva z toho, že sa snažíme „preskočiť čas“ a predísť problémom, ktoré by „možno mohli vzniknúť“. Sme nespokojní, keď musíme na niečo čakať. Sme netrpezliví. Ešte stále sa učím sústrediť sa na to, čo práve robím. Niekedy to ide, a niekedy mi myseľ ubieha kam sa jej zachce. Môžem povedať, že 100% sústredenosť na činnosť, ktorú práve vykonávaš je upokojujúca. Je to istý spôsob meditácie, pretože pri tom nemyslíš na nič iné, to znamená, že sa netrápiš vecami, na ktorých v danom momente nezáleží.

„Ľuďom sa takmer nikdy nedarí byť šťastnými, pretože stále vidia minulosť lepšiu ako bola, prítomnosť horšiu ako je a budúcnosť ružovejšiu, ako bude.“

-Marcel Pagnol

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.