Žena s dlhými vlasmi vo vani
Andreine

Vypadávanie vlasov nie je len sezónnou záležitosťou, ako si mnohé ženy myslia. Niekedy môže ísť o vážnejší problém, ktorý by sme nemali prehliadať. Čím skôr ho začneš riešiť, tým máš vyššie šance na úspešné vyliečenie a obmedzenie padania. Vieš, ako na to?

Vypadávanie vlasov je prirodzené a denne by nám malo vypadnúť v priemere 100 až 150 vlasov. Ak je toto množstvo výrazne vyššie, vtedy by si mala spozornieť.  Medzi hlavné príčiny nadmerného padania vlasov patrí napríklad dedičnosť, hormonálne zmeny, kožné problémy, nedostatok vitamínov a minerálov, zdravotné ťažkosti, stres a psychické problémy a ďalšie.

„Vypadávanie vlasov nás môže postihnúť v rôznej forme. Vlasy bežne vypadávajú a každému v inom množstve. To, o aký typ vypadávania ide, závisí hlavne od toho, v akej miere vlasy vypadávajú či rednú. Mnoho žien sa trápi, keď vlasy padajú v prirodzených situáciách či pri sezónnych zmenách. Často si tak vytvárajú stres, ktorý pôsobí na vypadávanie intenzívnejšie ako samotný proces výmeny vlasov,“ prezradila pre Odzadu.sk Andrea Kuchtová z Hair Therapy štúdia, ktoré vzniklo pod firmou Andreine. Ide o prvý trichologický salón na Slovensku, kde sa venujú diagnostike a liečbe vlasov.

Žena v kaderníctve
zdroj: Andreine

„Každý má daný počet vlasových korienkov, a teda hustotu ovplyvňuje aj množstvo vypadnutých vlasov. Kedy už ide o vážny problém? Keď sa začnú vlasy púšťať samé počas dňa vo väčšom množstve, keď sa začnú objavovať na vlasovej pokožke prerednuté miesta a rast sa nebude obnovovať,“ dodala Andrea.

Akých chýb pri starostlivosti o vlasy sa ženy dopúšťajú

Za nadmerné vypadávanie vlasov si niekedy môžeme aj my samy. Dôvodom je nesprávna starostlivosť o našu korunu krásy. Vieš, akých chýb sa dopúšťame najčastejšie?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty