Unsplash/Angela Ng

Nosenie vlasov v gumičke je veľmi pohodlné a praktické, najmä napríklad pri cvičení či upratovaní, aby nám vlasy neprekážali. Nechápeme pritom, ako niektoré ženy s dlhými vlasmi dokážu fungovať s tým, že si nechávajú vlasy stále rozpustené. A pritom robia správnu vec. 

Vlasy v cope síce môžu vyzerať dobre a príťažlivo, no ak to preháňaš a zopnuté ich nosíš častejšie ako rozpustené, môžeš si privodiť niekoľko problémov. Najmä ak ich nosíš stiahnuté až príliš.

Bolesť hlavy a chrbta

Ak ťa často bolieva hlava alebo chrbát, nemusí to byť len zo sedenia pri počítači alebo zo zmeny počasia. Dôvodom môže byť práve to, že nosíš vlasy často zopnuté v gumičke. Na pokožku hlavy je tak vyvíjaný väčší tlak, ktorý môže spôsobiť bolesť hlavy či migrénu, no môže ovplyvniť aj bolesť chrbta.

Lámanie vlasov

Ak nosievaš gumičku stále na rovnakom mieste, môžu sa ti nepekne lámať vlasy. Tým, že je na vlasy každodenne vyvíjaný veľký tlak, postupne sa oslabia, až sa na tom mieste zlomia. A tebe neostane nič iné, len ich ostrihať. Pretože polámané vlasy je veľmi ťažké dať znovu dokopy.

Ťažšie rozčesávanie

Kvôli častému noseniu vlasov v gumičke môžeš mať problém aj s ich rozčesávaním. Platí to najmä v prípade, ak si vlasy sťahuješ do drdola. Vlasy sa ti zapletú a nepomôže ti už ani kondicionér.

Strata vlasov

Najhoršie na tom všetkom je, že časom ti vlasy môžu aj vypadnúť a pri čele sa ti môžu tvoriť plešinky. Najväčší problém s tým môžu mať tie ženy, ktoré nosia vlasy príliš stiahnuté a uhladené. Takýto konský chvost síce vyzerá dobre, no časom sa vlasové korienky oslabia a môžu začať vypadávať.

Ak ti prekážajú rozpustené vlasy, vymeň silno utiahnutý cop za voľnejší alebo si vlasy zapleť do voľného vrkoča. Najlepšie by však bolo, aby si nechala svoje vlasy vydýchnuť a po gumičke siahala len v nevyhnutných prípadoch.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty