Mal si byť pri mojom prvom kroku, vytrhnutom zube, či prvých vláskoch, čo sa vynorili do sveta. Mal si byť pri mojom prvom: „mama“ a „tata“. Mal si byť pri mojom prvom roku života, kedy sa mi robila torta. Lenže si to nestihol, pretože si si zbalil veci.

A mal si stáť vedľa mamy, keď zistila, že nepotrebujem pomocné kolieska na mojom prvom bicykli. Držať ma za ruku, keď som po prvýkrát vložila nohy do korčúl. Pri zašívaní hlavy, kedy som si zmyslela, že budem skákať na „rodičovskej“ posteli, pri skoro vybitom mliečnom zube, lebo som nedokopla do lopty. Mal si sedieť na stoličke v škôlke, keď sme mali karneval. Mal si mi dať pusu na čelo v prvej triede, v prvom dni v škole a neskôr, vo vyšších ročníkoch, si ma mal  povzbudzovať pri školských vystúpeniach, kde som spievala, tancovala a recitovala.

Mal si ma odviezť na prvý tanečný krúžok a povedať, že budem najlepšia zo všetkých, lebo som tvoja princezná, tvoja malá víla. Mal si byť pri mojom prvom zamilovaní, kde by si vybehol a napomínal, že si môj otec a urobíš mu to isté, čo on urobí mne. Nie pri druhom, či treťom, kde som už zistila mužské črty. Mal si byť pri prvom rozchode a vysvetliť mi, prečo to spravil a dať mi do života mužský pohľad na vec. Mal si byť pri mne, keď sa mi vysmievali a nútili ma myslieť si, že nie som dostatočne dobrá. Mal si byť pri mojom prvom prefarbovaní si vlasov, pri prvom malovaní a pri prvej zmene šatníka.

Mal si byť pri prvej brigáde, pri mojich vzostupoch a pádoch, šťastiach a sklamaniach. Mal si zistiť, čo mám rada, čo nenávidím, čo chcem a čo odmietam. Mal by si vedieť aké je moje obľúbene jedlo, farba, kedy milujem život a kedy ho nenávidím. Mal si ma ľúbiť navždy, pamätáš? Ale si roky preč. Pár sviatkov, leto či týždeň kedy navštíviš svoj kraj, tak tie mi ťa nevrátia. Volania a víkendy nie sú výchova. Teraz, keď už som dospelá, teraz už nemôžeš zlepiť nič. Ja som samostatná a som ti ďalej, to už nikdy nezmeníš.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife