Photo by KAL VISUALS on Unsplash

Na Valentína ti nikto nekúpi kvety, ale ty ich nepotrebuješ. V kine ťa nikto nedrží za ruku, ale ty sa radšej zabávaš s kamoškami na babskej jazde. Niekedy sa cítiš ako tretie koleso na voze, ale vôbec ťa to netrápi. Tvoja najlepšia kamoška si nájde frajera a ty zrazu nemáš s kým ísť v piatok von? Občas ťa zamrzí, že práve ty si ešte nenašla toho pravého. Ale nezúfaj, na svete je ešte veľa chlapov, a ten správny si ťa ešte nenašiel.

Užívaj si slobodu kým môžeš, a vychutnávaj si každú minútu času, ktorý máš len pre seba. Žiadne spoločné plány, žiadne prispôsobovanie sa, a najmä, žiadne hádky. Byť slobodnou má viac výhod ako nevýhod. Tu sú 3 výhody, ktoré musí oceniť každá slobodná žena.

1. Rozhodnutia

Ak máš partnera, vždy pri rozhodovaní berieš do úvahy aj jeho názor. Aj keď si to nechceš priznať, je to tak. Chceš ísť večer do kina s kamoškou, ale už podvedome sa opýtaš samej seba: asi by som sa najprv mala opýtať frajera či nechce ísť so mnou. Máte rodinnú oslavu, na ktorú je pozvaný aj tvoj partner. Premýšľaš, aký darček by bol vhodný, ale pri rozhodovaní zvážiš aj partnerov názor. Nikdy už nemôžeš urobiť sebecké rozhodnutie. Ak si slobodná môžeš sa rozhodovať ako chceš, nemusíš rešpektovať názor žiadneho chlapa, čo je nesmiernou výhodou. Vzťah je o kompromisoch, ale keď si slobodná nemusíš žiadne robiť.

2. Párty život

Keď si slobodná, tvoj víkend vyzerá asi takto: párty, párty, párty. Piatok – ruka hore, sobota – ruka hore, nedeľa – regeneračný deň. Môžeš si vybrať kedy pôjdeš na disko, kedy pôjdeš na koncert, alebo len do divadla. Si slobodná a nikomu sa nemusíš spovedať. Nikomu sa nemusíš prispôsobovať. A na žúrku môžeš ísť aj v stredu. Ak miluješ tanec a zábavu, užívaj si párty život kým môžeš.

Ak máš vzťah a zo začiatku žúrujete spolu, uvedom si, že to tak nebude navždy. Diskotéky vás prejdú, aj tie nekonečné žúrky a premýšľania, čo si včera večer robila. Budeš sa venovať svojej polovičke a na diskotéky už nebudeš mať chuť. Tak si ich vychutnaj, kým môžeš. Užívaj si život, nikam sa neponáhľaj, a žúruj vždy, keď sa naskytne príležitosť.

3. Žiadne výčitky

Väčšina chlapov si to nechce priznať, ale veľmi radi vytvárajú u svojich polovičiek výčitky. Prečo si minula tak veľa? Prečo mi neodpisuješ? Prečo sa pozeráš na toho chlapa? Prečo si nešla dnes so mnou do fitka? Postupom času ti to začne liezť neskutočne na nervy. Slobodné ženy majú jednu veľkú výhodu.

Nemusia riešiť žiadne výčitky. Nikto ti nebude nič vyhadzovať na oči. Nikto ti nebude nič vyčítať. Nikto nebude riešiť, prečo si si kúpila drahú kabelku. Prečo si išla s kamoškou na kávu namiesto na rande s ním. Môžeš byť šťastná, bez výčitiek, bez hádok. Niekedy je život s partnerom ťažší ako bez neho.

Váž si svoju slobodu. Vydoby si vo vzťahu svoje postavenie. Buď rovnocennou partnerkou. Nebuď ženou, ktorá len pritaká a nemá svoj názor. Staň sa nezávislou a tvoj partner uvidí, že silná a dokážeš sa o seba postarať aj sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating