Rodina na Vianoce

Do Vianoc už ostáva len toľko dní, koľko sa dá zrátať na na našich rukách. I keď to teraz vyzerá na poriadny zhon, keď príde Štedrý deň, zrazu sa svet zastaví. Všade naokolo bude cítiť, že počas roka zabúdame na to najdôležitejšie – že záleží iba na zdraví, láske, a na tom, aby sme vedľa seba mali našich blížnych. Vzťahy v rodine však nie sú vždy dokonalé.

A to je úplne normálne. I keď je rodina základ, tvoria ju rôzne osobnosti a s časom prichádzajú aj spory a nedorozumenia, ktoré ju vedia celú rozbiť. Malé hádky dokážeme predýchať v priebehu niekoľkých hodín, tie väčšie nás dokážu rozdeliť aj na celé roky. Málokedy si uvedomujeme, že aj napriek všetkému nám jeden na druhom záleží.

Nikdy nie je neskoro napraviť vzťahy v rodine

Práve na Vianoce na nás všetko doľahne. Keď sa pod stromčekom schádzajú tí, ktorí sa majú radi, myslíme aj na tých, ktorých by sme tam chceli mať, no naše ego či minulosť, to jednoducho nedovolili. Tieto dni sú preto ideálne na to, aby sme sa aspoň pokúsili urovnať všetko, čo sa ešte dá. A kým sa to ešte dá.

Len si predstav, ako by si ľutovala, ak by si jedného dňa zistila, že už sa to nedá, že už si šancu navždy zahodila. A nemysli si, že tvoje ospravedlnenie či snahu, druhá strana neprijme. Veď kedy by na to bolo ideálnejšie obdobie, ak nie toto čarovné? Teraz, keď všetci majú mäkšie srdcia, otvárajú náruč a snažia sa byť dobrými k svojmu okoliu.

Minimálne budeš mať svoje svedomie v poriadku a budeš vedieť, že si pre to spravila svoje maximum. Buď lepšia, buď im príkladom. Ty buď tou, ktorá ukáže, že všetko sa dá, keď sa chce. A že na konci nezáleží na ničom ani nikom inom, než na ľuďoch, ktorí majú rovnakú krv.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife