instagram.com/mariacirova

Slovenská speváčka Mária Čírová vydá v piatok 25. októbra album Moje Vianoce. „Keď som v roku 2015 vydala svoj prvý vianočný album, doslova ma zaplavili neskutočne krásne reakcie fanúšikov a mojich blízkych. Po určitom čase som sa preto rozhodla urobiť radosť im aj sebe opäť jedným krásnym novým projektom, plným pozitívnej energie a priniesť ďalší vianočný album,“ uviedla interpretka.

Novinku nahrala v jej domovskom nahrávacom štúdiu Creative Music House v produkcii Mariána Kachúta. „Aby sme mali na prípravy dostatok času, začali sme s prvými krokmi projektu už v júli. Dva mesiace sme dávali dohromady materiál na album a ďalšie viac ako dva mesiace sme ho nahrávali. Takže tento rok sa u nás doma Vianoce začali už v lete a ešte stále sa neskončili,“ opísal proces vzniku novej štúdiovky speváčkin manažér a hudobný producent.

Na štúdiovke sa nachádza desať piesní. Špeciálne miesto medzi nimi majú dve autorské skladby, ktoré pre interpretku napísal jej otec Michal Číra. „Obe skladby pochádzajú ešte z obdobia, keď som bola malá. Teraz som ich úplne nanovo hudobne pretvorila a zaspomínala som si na detstvo,“ objasnila. Zvyšok albumu tvoria slovenské koledy – všetky v nových úpravách a speváčkine obľúbené svetové vianočné hity, taktiež v špeciálnych nových aranžmánoch Mariána Kachúta. Vianočnú atmosféru piesňam dodalo aj sláčikové kvarteto.

View this post on Instagram

Tak je to tuuu!!! MOJ NOVY VIANOCNY ALBUM ✨👏🏻👏🏻👏🏻 Viete ako velmi sa tesiiim ?!? 🥳, ze po tolkych mesiacoch stravenych nad pesnickami, vymyslanim specialnych aranzmanov!!, nahravanim hudby a spievanim.. JE TO TU!! Som taka stastna a HRDA!!! Je P R E K R A S N Y 🔥 (snad si dnes mozem dovolit toto slovo 🙏🏻🥂) Sme na konci procesu, 🍀 a zaroven na zaciatku, pretoze teraz bude album putovat dalej… ku vam!!! PREDPREDAJ JE UZ SPUSTENY a vsetky predobjednavky budu odoslane s mojim PODPISOM! Vidime sa na mojom VIANOCNOM TURNE – VIANOCE 2019 ! Tesim sa na Vas vsetkych!!! . . link na predpredaj albumu v BIO & STORY . . styling @mikloskofashiondesign muah @lubicakrajnakova foto pixart ✨

A post shared by MÁRIA K. ČÍROVÁ (@mariacirova) on

Tridsaťročná rodáčka z Trnavy vyrazí aj na vianočné turné, počas ktorého predstaví nový album. „Vianočné koncerty sú moja veľká srdcovka. Hrám ich už siedmy rok, čiže už sa z toho stala pekná tradícia a ľudia sa na ne radi vracajú,“ vyjadrila sa. Jednotlivé koncerty odohrá v rôznych verziách, s kapelou a vokalistkami, v akustickej verzii so sláčikovým kvartetom alebo v kombinácii týchto hudobných telies. Pre svojich fanúšikov navyše pripravuje aj rôzne prekvapenia v podobe hudobných hostí a jedno obrovské prekvapenie na záver na štvrtú adventnú nedeľu.

Mária Čírová je víťazkou súťaže Coca-Cola PopStar z roku 2008. V tom istom roku jej vyšiel aj prvý album Búrka s rovnomenným hitom, s ktorým sa tiež zapojila do národného kola súťaže Eurovízia 2009, kde napokon skončila na štvrtom mieste. Na konte má tiež druhú štúdiovku Na dosah (2011) so skladbami Bez obáv či Strácam a ďalšie nahrávky Vianočný album (2015) a #2017 (2017).

Tracklist albumu Mária Čírová – Moje Vianoce:
01 Štedrý večer
02 Winter Wonderland
03 Vstávajte pastieri
04 I’ll Be Home For Christmas
05 Jingle Bells
06 Dobrá novina
07 The Christmas Song
08 Rockin‘ Around The Christmas Tree / Frosty The Snowman
09 Doniesli sme vám novinu
10 Vianoce krásne sú

Vianočné turné:
1. decembra – Košice, GES Club
8. decembra – Žilina, Holiday Inn
11. decembra – Bratislava, Istropolis – Veľká sála
14. decembra – Nitra, Hotel Zlatý Kľúčik
15. decembra – Trnava, Holiday Inn
16. decembra – Svit, Dom kultúry
17. decembra – Stará Turá, Dom kultúry Javorina

 

Zdroj: SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News