Unsplash/Kira auf der Heide

Približne o mesiac tu máme azda najväčší sviatok v roku, Vianoce. S ním prichádza rodinná pohoda, vôňa jabĺk a škorice, maškrtenie sladkých dobrôt a maratón legendárnych filmov. No kým sa dostaneme ku dňu, kedy všetci na okamih vydýchneme a vypneme z bežného životného režimu, čaká nás poriadne stresové obdobie.

Tesne pred tým, ako nastane Štedrý večer, beháme po obchodoch a snažíme sa do poslednej chvíle uistiť, že sme každému, koho máme radi, niečo kúpili. Pre niekoho ide o veľké a drahé dary, iný si vystačí aj s malou pozornosťou, ktorá dokáže vyčariť úsmev na perách toho druhého rovnako.

Ale čo ak netušíš, čo by ho potešilo?

V prvom rade si uvedom, že celý tento sviatok nie je o darčekoch a naozaj to s nimi nemusíš preháňať. Ak si však nevieš dať rady ani s jedným, máme pre teba zopár tipov, ako sa z toho celého nezblázniť.

Možno ešte nie je neskoro na to, aby si zachytila, čo by si daný človek naozaj želal alebo čo nutne potrebuje. Niekedy nám až na poslednú chvíľu docvakne, čo bude super darom. Avšak, do budúceho roka na to už mysli priebežne a tipy na darčeky si postupne zapisuj, aby si na ne nezabudla.

Keďže je situácia taká, aká je, zvoľ radšej nakupovanie online. Vyhneš sa tak davu ľudí, ktorí ťa bude stresovať a ešte sa budeš hnevať, ak stratíš pol dňa tým, že si nič nenašla. Nákupy cez internet sú pohodlné a prehľadné.

Vyhni sa nákupu zbytočností iba preto, aby si niečo pod stromček dala. Keď nevieme, čo kúpiť alebo sme nenašli to, čo sme chceli, máme tendenciu siahnuť po hocičom, len aby bolo. Na takéto veci potom sadá prach a človek, ktorý je obdarovaný, má pocit, že ho vôbec nepoznáš. Radšej to nechaj tak alebo zvoľ niečo, čo využije, ako napríklad poukaz do reštaurácie.

Zážitky sú najviac, preto porozmýšľaj nad tým, či darček nevieš vybaviť takouto formou. Masáž, wellnes, skok padákom, jazdenie na koni, kurz varenia, je toho toľko, čo človeka poteší viac ako sprchovacie sety a parfumy, ktoré každý rok zbiera.

Využi to, čo máš doma. Nemusíš bežať do obchodu deň pred 24. decembrom, len aby si dokúpila baliaci papier. Stavíme sa, že z minulých rokov sa ti ich doma nakopilo hneď niekoľko. Mysli počas sviatkov aj trocha ekologicky a prakticky.

Ak si v koncoch, využi svoj talent. Je jedno, či vieš maľovať obrazy alebo piecť úžasné koláče – takýto dar, ktorý si vytvorila vlastnými rukami, poteší aj tak najviac. A v neposlednom rade, hlavne kvôli darčekom nepanikár, toto obdobie je o presnom opaku.

Tipy na darčeky, ktoré nikoho neurazia:

  • box s obľúbenými drobnosťami,
  • knihy,
  • poukaz na masáž,
  • darčeková karta do drogérie,
  • fľaša dobrého vína či set luxusných čajov,
  • spoločenské hry,
  • predplatné časopisu alebo streamovacej služby,
  • poukaz na zábavnú aktivitu,
  • vonné sviečky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife