unsplash.com

Stalo sa ti, že si si niekedy povedala, že ten a ten rok bol ozaj hrozný? Že by si ho najradšej nezopakovala? Že sa ti stalo niečo, čo by si chcela vymazať zo svojho života a radšej o tom ani nehovoriť?

Milý rok 2018. Keď si sa začal, pri pohári šampanskom som si povedala, že budeš iným, aké som doposiaľ mala možnosť zažiť. Chcela som, aby si bol výnimočným, aby som si ťa užila plnými dúškami, no najmä aby som zažila niečo, o čom sa mi ani nesnívalo.

Ty si ma však sklamal takmer hneď na svojom počiatku.

Postavil si ma pred skúšku ohňom. Na istú chvíľu si ma pripravil o človeka, ktorý bol pri mne stále, ktorý ma držal, keď som padala. Videla som, ako sa mi stráca pred očami, až kým nezmizol úplne. No a ja musím podotknúť, že ti trvalo príliš dlho, kým si mi ho vrátil späť, v podobe, v ktorej si mi ho začal odoberať.

Neviem, či si si to chcel u mňa vynahradiť alebo akým spôsobom si docielil, že v skutočnosti udalosti, ktoré mi škodili, boli fakticky na úžitok. Že ma posunuli niekam ďalej a že si mi na oplátku priniesol do života mnoho skúseností, ktoré som nečakala a na ktoré budem s úsmevom spomínať navždy.

Vedz, že si ma zničil. Položil si ma na dno, a to je niečo, čo ti nikdy nebudem môcť odpustiť. Na druhej strane si mi priniesol so sebou aj veľa šťastia, dobrodružstva a lásky. Možno nie k niekomu špeciálnemu, ale k samej sebe. A nie je to tá najdôležitejšia láska, akú môže človek cítiť?

Ktovie, čo so sebou ešte prinesieš. Viem, že ma čakajú ešte rôzne životné skúšky. Pevne však verím, že už nedovolíš, aby som sa zložila a aby sa zo mňa stala troska.

Dúfam, že so sebou prinesieš už len to dobré, to, čo ma posilní a spraví zo mňa ešte lepšieho, šťastnejšieho človeka.

Chcem od teba, aby si práve ty bol tým rokom, na ktorý nikdy nezabudnem. Ktorý si zapamätám navždy. Tak sa ním, prosím, staň a nedovoľ, aby niečo tvoju reputáciu pokazilo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog