Ako sny ovplyvňujú naše vzťahy?

Už si sa niekedy zobudila s tým, že si sa hnevala na svojho partnera? Alebo si ho milovala ešte viac? Potom si si spomenula, čo sa ti snívalo a hneď si mala krajší deň. Vedela si, že o toho človeka nikdy nechceš prísť. Nuž, náš mozog dokáže divy. No vedela si, že aj sny vplývajú na tvoje vzťahy? Psychologička Mgr. Stanislava Hučková z online poradne MOJRA ti vysvetlí, prečo to tak je.

Sama musíš uznať, že sny sú naozaj zaujímavé. Ešte naše babky (alebo možno aj ty) veria, že sny majú rôzne významy. Povráva sa napríklad, že keď v ňom niekto zomrie, paradoxne je to predpoveď, že bude dlho žiť. Alebo keď vidíš hada, v tvojom okolí je niekto falošný.

Niekedy dokonca mávame také živé sny alebo nočné mory, že sa zobudíme na to, ako kričíme. Niektorí ľudia sú dokonca námesační. No ako bojovať s týmito problémami? Zistíš to po kliknutí SEM. Poradí ti rovno odborníčka.

Ako sny ovplyvňujú naše vzťahy?

Ak si niekedy mala sen o svojom partnerovi, ktorý ťa podvádzal, zrejme si sa ráno zobudila s tým, že si rada, že to nie je pravda. No čo ak to bola nejaká predtucha? Presne túto otázku si si možno kládla. Cítila si odpor či hnev. Vstala si so zlou náladou a tvoja polovička, nevedela, čo sa stalo. Hoci muži sa z toho veľakrát smejú, ženy sú veľmi citlivé stvorenia, ktoré si najprv musia uvedomiť, čo sa naozaj stalo a že to nebola realita.

Sny
zdroj: Pexels/Alesia Kozik

Naopak sa ti možno tiež snívalo niečo pozitívne s tvojím partnerom. Možno o svadbe, zasnúbení alebo že ste spolu zažili krásny deň. Zobudila si sa teda s úsmevom na tvári a hneď si vybozkávala či objala svoju polovičku. A presne takto sny ovplyvňujú naše vzťahy. No podľa psychologičky vo väčšine stále ostávajú iba tajomstvom.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating