Photo by Wicliff Thadeu from Pexels

Určite poznáš životnú múdrosť „človek si neváži veci (ľudí), dokým ich nestratí“. Je to pravda.

Preto sme pre teba spísali zoznam základných vecí, ktoré máš v živote skoro zadarmo, no aj tak si ich nevážiš. Tento zoznam by ti mal otvoriť oči, aby si pochopila, že ďakovať máš každý deň. Ráno, keď sa zobudíš, pretože máš pred sebou nádherný deň. Uprostred dňa, keď si nájdeš chvíľu ticha, pretože si mala skvelý obed. Večer, keď ideš spať, pretože si dopraješ kvalitný spánok.

1. Objatie – jednoduché gesto, ktoré znamená tak veľa. Dôveru, potešenie, pozdravenie, bezpečie a lásku. Priznaj sa, koľkokrát si sa chcela vyhnúť objatiu, len preto, pretože ti to prišlo „príliš“? Nevyhýbaj sa mu pri žiadnom človekovi. Objímaj každého, koho môžeš, pretože nie vždy tu bude tá možnosť.

zdroj: Photo by Candice Picard on Unsplash

2. Jedlo – samozrejme, keď si staršia, musíš si ho zaplatiť/objednať. No viem, že častokrát nepomyslíš na vďaku, keď ti navarí mama, priateľ alebo kamarátka u nej doma. Vtedy to máš zadarmo a aj tak ním plytváš. Zmeň to.

3. Čerstvý vzduch – to najlepšie, čo môžeš pre svoje telo urobiť je, že sa budeš hýbať a chodiť často von. Na čerstvý vzduch – rozhýbeš kosti, prevetráš hlavu a bude sa ti lepšie rozmýšľať. Čerstvý (a čistý) vzduch je vzácnosť. Nepreseď celé dni zavretá doma.

zdroj: Photo by Victor Freitas from Pexels

4. Kvety – každý je jedinečný, originálny a inak sfarbený. Napriek tomu si niekedy kvety a prírodu nevážiš. Ak šliapeš po kvetoch a v prírode vyhadzuješ odpadky, mala by si sa zamyslieť nad zmenou.

5. Smiech – nádherná emócia, ktorou môžeš vyjadriť to, čo práve cítiš. Keď sa smeješ ty, je všetko v poriadku. Mala by si sa však zamyslieť nad tým, ak si jedna z tých, ktorá okrikuje ľudí, ktorí sa smejú moc hlasno. Oni nemôžu za to, ako vyjadrujú radosť a že majú veľmi hlasný smiech. Váž si to, že sú ľudia šťastní a žijú v mieri. Nie všade je to samozrejmosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife