Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Už na prvý pohľad vieš povedať, že niekto vyrastal bez lásky. Vieš, títo ľudia, ktorí nedostali plnú lásku, sa správajú inak.

Zvonku vyzerá všetko dokonale, presne ako vo filme. Matka, otec a deti. Všetci vyzerajú spokojne a šťastne. Otec sa vráti z práce, mama varí večeru a deti dobehnú do kuchyne za nimi. Nikdy by si nepodozrievala žiadne z detí, že je nešťastné. Má predsa všetko, čo chce – má kde bývať, je zdravé, je múdre, má dostatok jedla a pitia. Nemôže mu nič chýbať! Avšak to tak nie je.

Všimni si to dieťa. To dieťa, ktoré je plaché, ktoré je tiché a bojí sa niečo povedať. Oči mu žiaria, má ich ako dve hviezdy, no dlho také nebudú. Večer, keď zájde do izby, potichu plače.

zdroj: Photo by Joelvalve on Unsplash.com

Prosím, všimni si to dieťa, lebo jeho si nikto nevšíma.

S polovičnou láskou prechádza životom. Nevie, aké je to, keď ho milujú obidvaja rodičia. Ono však vie, aké je to, keď ho nemiluje otec.

Ako ťa ovplyvní to, keď ti jeden rodič nedáva plnú lásku? Dáš si sama pred sebou sľub, že toto nikdy svojmu dieťaťu neurobíš. Vždy sa budeš snažiť, aby sa tvoje dieťa cítilo milované. Budeš sa o neho zaujímať. Budeš sa na neho pýtať. Budeš s ním tráviť veľa času. Dáš mu svoju pozornosť. Urobíš to a dáš mu to, čo tebe tvoj otec nikdy nedal.

No prídu chvíle, kedy to budeš chcieť vzdať. Kedy si budeš hovoriť, či vôbec niekedy budeš mať deti. Veď predsa, keď ťa nemiloval otec, ako by ťa mohol milovať druhý muž? Keď ti nevedel prejaviť plnú lásku tvoj rodič, ako to môže urobiť niekto, koho by si pustila do svojho srdca?

Chcem ti len povedať, že o sebe nikdy nepochybuj. Ja viem, bude to ťažké, bude to zlé a budeš mať občas pocit, že naozaj nebudeš dobrá matka. No zažila si si toho veľa, tak vieš ako bojovať so svojimi myšlienkami. Zlé myšlienky pošli preč, utlač ich dozadu a nikdy ich neprivolávaj naspäť.

Možno ťa nemiloval tak veľmi, akoby mal. No ver, že ty budeš milovať až za hranice lásky. Musíš. Chceš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife