Pexels/Pixabay

O veku, váhe a počte partnerov, by žena nemala hovoriť. Pravdou je, že existuje viacero tém, ktoré by si mala nechať iba pre seba či svojich najbližších. Nie všetci sú totiž zvedaví na určité informácie, nehovoriac o tom, že ide práve o také, ktoré sa nehodí zverejňovať. A to len pre tvoje dobro, ver tomu.

Rodinné záležitosti

To, čo sa deje za dverami domova, by tam malo aj ostať. S výnimkou naozaj závažných vecí, pri ktorých by niekto potreboval pomoc. Avšak, ak ide o bežné hádky, nezhody, detaily o tom, kto, kde, s kým a ako, naozaj to nemusia vedieť všetci susedia, priatelia či kolegovia.

Všetci máme doma svoje tajomstvá a problémy, nevešaj ich na nos niekomu, kto má doma možno ešte väčšie. Navyše, rodina je puto, ktoré by malo držať, nie sa rozpadať pred očami iných.

Budúce plány

Svoje sny, ciele a plány do budúcnosti sú tiež témou, o ktorej nemusia vedieť všetci. Niektoré by mali ostať iba tvojím tajomstvom, ktoré si necháš v hlave a nebudeš ich vyslovovať nahlas, aby si si to, ako sa hovorí, nezariekla.

Je to ako v prípadoch, keď sa na niečo veľmi tešíš, berieš to ako samozrejmosť, každému o tom povieš, a nakoniec z toho nič nebude a ty ostaneš sklamaná.

Zdravotné informácie

Zdravotný stav je naozaj veľmi intímna a citlivá téma, preto nie je vhodné rozprávať o ňom, ako keby si klebetila o nových topánkach. Ľudia si budú myslieť, že buď preháňaš alebo ťa budú brať ako niekoho, koho treba iba ľutovať.

Zdieľaj radosti, nie starosti

Nakoniec jedna dobrá rada, ktorá sa týka akejkoľvek témy. S cudzími ľuďmi zdieľaj svoje radosti, nie starosti. Pri pozitívnych správach ti budú mať čo závidieť, no pri tých negatívnych, im dáš dôvod na škodoradosť. Pamätaj, že občas je lepšou voľbou nechať si niečo pre seba, nech sa to neobráti proti tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife