Photo by Diego Rezende from Pexels

Žiaden vzťah nie je dokonalý. Teda, v zmysle, že sa dvaja ľudia tak milujú, že sa nikdy na seba nepohnevajú, nepohádajú sa, či nemajú inú partnerskú krízu. To jednoducho patrí k tomu rovnako ako sladké bozky. Každý problém sa však dá vyriešiť a za svoj vzťah môžete bojovať aj vďaka týmto 3 pravidlám.

Radšej vybuchnúť s rečami ako buchnúť dverami

Mnohé páry poznajú tento scenár dokonale. Ak sa im niečo nepáči, na niečom sa nezhodnú, vyzerá to u nich dosť napäto. Urazení búchajú dverami (a občas hodia na zem aj niečo sklenené) a dusia v sebe hnev. To však nie je tá správna cesta k vyriešeniu problému a vyhnutiu sa tomu do budúcna.

Radšej vybuchnite jeden pred druhým a úprimne si vykričte všetko, čo máte na srdci, akoby ste to mali nechať v sebe. Jeden problém sa tak bude nabaľovať na druhý a čoskoro všetky vyplávajú na povrch v takom množstve, že svoj vzťah už nedáte dokopy. ÚPRIMNOSŤ a KOMUNIKÁCIA musia medzi vami fungovať.

Všetko je o tom, naozaj to chcieť

Hovorí sa, že všetko sa dá, ak sa chce. Takto to je aj v tomto prípade. Ak obaja naozaj netúžite žiť s tým druhým navždy, problémy medzi vami budú stále prichádzať a odchádzať, až toho budete mať jedného dňa dosť, zbalíte si veci a odídete.

Byť s niekým, pri kom cítite, že to nie je ten pravý, znamená mrhať svoj čas.

Kompromisy sú zlatým pravidlom

Ak sa máte úprimne radi a viete, že chcete spolu fungovať, po tom, ako si všetko potrebné vyrozprávate, nasleduje posledný krok. Krok, ktorým sa vyrieši mnoho nezhôd bez ohľadu na ich veľkosť či vážnosť. Kompromisy.

V každom zdravom a šťastnom vzťahu toto slovo musí znamenať ochotu prispôsobiť sa tomu druhému. Rešpektovať navzájom svoje názory a brať na nich ohľad. Raz bude po jeho, potom po tvojom. Chcete byť spolu? Musíte fungovať ako tím, ktorý sa dopĺňa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating