thoughtcatalog.com

Každú noc si niekoľko tisícok ľudí líha do postele s myšlienkami, že ráno zmenia svoj život. Niekedy radikálne, inokedy spravia len malý krok k svojej spokojnosti. Napríklad, vstanú o pár minút skôr a začnú ranným behom. Alebo sa budú stravovať lepšie a zdravšie. Budú pracovať dlhšie a tvrdšie. Iní prestanú piť, fajčiť či jesť sladké. Začnú pracovať na svojom sne. Na väčšom dome, na novom aute, na lepšom zamestnaní, na krajšom vzťahu. A iní dajú zbohom negatívnej energii v ich živote, či opustia ľudí, ktorí im už nič dobré do života neprinášajú.

ec1aef8e1ef7dd7b51b86703f901ccd4 pinterest.com

A ja práve teraz ležím v tej posteli a rozmýšľam, čo všetko je zle. A ako to zmeniť? Pretože práve teraz mi veľmi chýbaš.

Ale to ma už nebaví. Už ma nebavíš ty. Nebaví ma čakať, kedy ti budem zase chýbať. Nebaví ma, ako si nedávaš nikdy servítku pred ústa a vypľuješ prvé slová, nad ktorými si naozaj nestihol rozmýšľať. Ako ma občas bolíš. Ako mám z teba paranoje. Ako ti všetko ľahko prepláva. Ako za všetkým vidíš zisk a na ľudí sa dívaš tvojím divným merítkom. Ako si myslíš, že každý je nahraditeľný. Ako vieš všetko o práci, no nič o vzťahoch.

Ako ti vyhovujú veci tak, ako sú…

Vieš, odjakživa som mala tendencie zachrániť každé zatúlané šteňa, priniesť domov každú pouličnú mačku a fráza z americkej miss “a svetový mier” mi vtedy naozaj dávala zmysel. Naivne som si predstavovala, že keď budem veľká, zachránim svet, alebo aspoň ochránim všetky veľryby. Niečo z toho všetkého mi asi zostalo a ja som si nachvíľu myslela, že môžem “zachrániť” aj teba.

tumblr_mlvfjtibn31r09f27o1_1280 weheartit.com

No, nejedenkrát si mi úprimne povedal – bez hanby a bez okolkov – že ty nie si dobrý človek. Nech nečakám od teba zázraky. Vraj dobre viem, že si idiot. A že vždy ním budeš. A ja som ti neverila, nechcela veriť. Pretože vždy, keď si ma prekvapil a ja som konečne našla na tebe niečo “dobré”, vážila som si to dvakrát toľko. Chcela som hľadať na tebe tie malé zázraky. Pretože som presvedčená, že v každom to predsa je. A ja viem, že je to i v tebe.

Viem, že niekde pod tým všetkým si taký, akého som si ťa zidealizovala. A raz taký budeš. Pre nejakú inú. Ale mňa nebaví čakať, že to bude kvôli mne. Som pokrytec, ak som ti nedala na výber a nespýtala som sa ťa, či o “záchranu” vlastne stojíš.

Takže, ja dnes v noci zas zaspávam s myšlienkou na teba.

Či skôr od teba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating