unsplash/DANNY G

Muž a žena sú vo všeobecnosti diametrálne odlišné bytosti. Kým my dámy sa zamýšľame nad mnohými vecami do hĺbky, muži sú o čosi jednoduchší a pre nich má minca ozaj len dve strany.

To teda nasvedčuje aj o tom, že i vzťahy vnímajú rozdielne a aj slovo láska u nich znamená v mnohých smeroch niečo iné. Kým my sa z boľavého rozchodu nevieme spamätať mesiace, im vo všeobecnosti stačí pár dní a všetko je opäť tak, ako má. Ono, prečo je tomu tak, vlastne môže mať na svedomí aj to, že si nás nevážia! Chceš vedieť viac? Tak čítaj ďalej.

Dávame do vzťahu naozaj všetko. Bez ohľadu na to, čo robíme, aké sme k nim dobré a ako ich veľmi milujeme, oni stále nevidia v nás tú hodnotu. Ten pocit, že si nás nevážia je zrejme horší než tisíc žihadiel v našich srdciach. Možno by sa tá bolesť dala prekonať, ale pomalé nahlodávanie sebaúcty už nie.

zdroj: Photo by J E S U S R O C H A on Unsplash

Správa sa k tebe zle? Neváži si ťa? Nevníma ťa ako rovnocenného partnera? Berie ťa len za niečo samozrejmé? Odpisuje ti len vtedy, keď sa to hodí jemu? Všíma si ťa len vtedy, keď on to uzná za samozrejme? Dievča, je čas začať konať a prestať sa tváriť, že o nič vlastne nejde. Začni hrať vlastnú hru s vlastnými kartami!

On nie je pánom situácie. Iste, to, ako sa k tebe správa a ako ťa vníma, to ovplyvniť nedokážeš, ale čo môžeš urobiť pre seba je, vrátiť si sebaúctu. Nesnaž sa žiť v sne, že kvôli tomu či tomu, sa tak správa. Rozhodne neospravedlňuj jeho správanie. Pamätaj, si ľudská bytosť rovnako ako on, máš plné právo na to, aby ti preukazoval rešpekt a úctu.

Dosť! To my ženy naozaj nepotrebujeme k životu. Máme istú hodnotu a tú si treba uvedomiť. Vyjadri otvorene svojmu partnerovi svoje potreby, čo sa ti nepáči na jeho správaní a čo by mal zmeniť. Ak s tým nezačne nič robiť, no tak bye… Je čas ísť ďalej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating