Áno, naozaj sme to pokazili. Obaja. Nebola to len moja chyba. Prosím, priznaj si, že to bola chyba nás oboch. Možno si to nechcel. Alebo chcel?

Premýšľam nad tým, čo som urobila zle. Kde som urobila chybu, keď si sa mi otočil chrbtom a nevedel si sa mi úprimne pozrieť do očí.

Preplakala som až príliš veľa nocí na to, aby som ti ešte niečo vyčítala. Uznávam, aj keď som ťa z hlavy dostala preč, vrátil si sa. A na to postačila jedna zanedbateľná myšlienka. Dúfala som, že to neskôr nebude tak zlé. No napriek tomu, že som tak pevne dúfala, o to skôr sa stalo to, čo som chcela najmenej.

Keď si potreboval pomoc, s veľkou ochotou som ti chcela podať ruku. No, keď si ju prijal poslednýkrát, ty si sa dostal tam, kam si potreboval a ja som sa ocitla na dne. 

Nebol to príjemný pocit, keď som si uvedomila, čo všetko sa vlastne stalo. Doteraz som nepochopila veľa vecí, ale prišla som na to, že ďalšie bezsenné noci nepotrebujem.

Myslím si, že by si si zaslúžil  príučku. Od života.  

Ja som ti povedala už všetko, čo som chcela, keď som ťa videla poslednýkrát. Teraz ide len a len o tvoju osobu. No nechcem to nazvať pomstou. Na to som až príliš dobrá duša, aj keď si spôsobil to, čo si spôsobil. A viem, že nie som bezchybná, no akceptovali sme sa navzájom a nespôsobovali sme si navzájom trápenia.

Na druhú stranu, nechcem povedať niečo, čo by som mohla o nejaký čas oľutovať. Občas mám pocit, že pri tebe by to nebolo až tak závažné. A pravdou by mohlo byť asi aj to, že by som chcela, aby si sa poučil a aby si sa v ďalšom svojom nažívaní správal inak.

Lebo to všetko, čím som si musela prejsť po našom poslednom rozhovore, neprajem ani jedinej ďalšej duši, ktorá by ťa mala rada.

Aj keď som bola bez teba na začiatku stratená a nevedela som, akým smerom sa môj život posunie na ďalší deň, som hrdá sama na seba, že som sa dostala naspäť tam, kde som bola, keď som bola s tebou šťastná.

Vidíš ten rozdiel? Že potom ako si odišiel z môjho života, pozviechala som sa a vrátila som si energiu do života. Bez teba. No mám pocit, že ty si to nedokázal a že stojíš stále na tom istom mieste.

A ak si na mňa znovu spomenieš, prosím, nevracaj sa mi do myšlienok. No ako ťa už poznám, budeš potrebovať pomocnú ruku, ktorú som ti bola vždy ochotná podať.

Tentokrát ti ju už však nepodám. Už nemám záujem ocitnúť sa v tým myšlienkach a pocitoch ako predtým.

S pozdravom tá, ktorá pre teba už nemá slabosť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.