Pexels/Cottonbro

Asi každá z nás už zažila pocit, kedy bola odmietnutá mužom, ktorého chcela. Prejavila mu náklonnosť a on je city neopätoval.

Keď ťa odmietne ten, po kom dlho túžiš, v prvom momente máš pocit, že sa ti zrútil svet. Odvážila si sa k nemu byť úprimná, no nezareagoval tak, ako by si čakala.

Od toho momentu máš problém vykonávať činnosti, ktoré si robila bežne. Nemáš chuť jesť, nechceš ísť do práce alebo do školy, cítiš sa mizerne a nebaví ťa ani len sa s niekým rozprávať. Pri každom zamilovanom páre si povieš, že majú veľké šťastie, no v podvedomí im závidíš. Niekedy to môže vyústiť až do takej situácie, že im praješ rozchod. Keď nemôžeš byť šťastná ty, nech nie je šťastný nikto.

Keď ťa odmietne chlap, ktorého dlho zbožňuješ, tvoje sebavedomie a ego dostanú facku. Nikdy si si o sebe nemyslela, že si extra trieda, no snažíš sa. Staráš sa o pleť, vlasy, cvičíš a vieš sa slušne nalíčiť. Nie si namyslená, no keď ťa niekto odmietne, najskôr si pomyslíš, že sa mu asi nepáčiš. Tvoja hodnota a sebavedomie klesne.

Keď ťa odmietne muž, ktorý bol dlhé dni, týždne či mesiace len tvojím snom, máš pocit, že si sa zobudila do nočnej mory. Myslíš si, že to takto zostane navždy. Budeš mať štyridsať a okolo teba budú pobehovať mačky.

Avšak, nie je všetko len čierne a biele. Teraz to vyzerá na koniec sveta, no každá situácia má dve strany. Možno ťa ten muž odmietol preto, lebo ti má do života prísť niekto lepší. Možno ťa odmietol preto, že o sebe vie, že nie je až taký perfektný, ako si o ňom myslíš a sklamal by ťa. Možno ťa odmietol preto, lebo chce niekoho iného a nie teba.

Ver však tomu, že pre každého existuje „ten pravý“ alebo „tá pravá“. To, že si ho nenašla v tomto chlapovi ešte neznamená, že ho nenájdeš o mesiac alebo o rok. Maj nádej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating