Partnerské vzťahy bývajú komplikované. Aj keď naše polovičky nadovšetko na svete milujeme, niekedy to s nimi nie je jednoduché. Všetci robíme chyby, a práve vo vzťahoch robíme často stále tie isté chyby dookola. Namiesto toho, aby sme sa z našich chýb poučili ich opakujeme, opakujeme a opakujeme. Strácame sa v nich a kvôli vlastnej tvrdohlavosti nepripúšťame možnosť priznať si svoju chybu. Tu sú najčastejšie chyby, ktoré robíme vo vzťahu. Pokúste sa im vyvarovať a uvidíte rozdiel.

1. Vo všetkom sa prispôsobujete partnerovi

Sme zamilované a náš partner je pre nás dokonalý. Zabúdame na vlastné potreby a záujmy. Postupom času sa mu začneme vo všetkom prispôsobovať. Chce ísť do kina, tak ideme do kina. Chce ísť na párty, tak ideme na párty. Zabúdame na to, že aj my máme svoj život a sme schopné robiť vlastné rozhodnutia. Nemusíme sa snažiť urobiť partnera šťastným za každú cenu, aj na úkor nášho vlastného šťastia. Máme právo na vlastný názor a nemusíme vždy so všetkým súhlasiť. Neznamená to, že partnera nemilujete, len niekedy myslite aj na seba. Neprispôsobujte sa vo všetkom, pretože postupom času to bude samozrejmosťou.

2. Nedávate si voľnosť

Chceli by sme s partnerom tráviť všetok voľný čas. V prvotnej fáze zamilovanosti je samozrejmé, že chcete byť spolu 24 hodín denne. Keď však prídete do stavu vytriezvenia, samé zistíte, že potrebujete voľnosť a áno aj váš partner ju potrebuje. Netrávte spolu všetok voľný čas. Doprajte si večer s kamarátkami a jemu častejšie doprajte večery s kamarátmi. Začnete si byť vzácnejší a budete mať viac tém na spoločné rozhovory.

View this post on Instagram

Tag your better half

A post shared by FASHION RESORT (@fashion.resort) on

3. Žiarlivosť

My ženy sme od prírody žiarlivé. Aj keď si to nechceme priznať, je to pravda. V každej z nás sa skrýva aspoň kúsok žiarlivky. Má novú kolegyňu? Ihneď ju musíme skontrolovať na facebooku. Robíme to všetky. Kontrolujete mu mobil a čítate emaily? Prestaňte to robiť, má právo na svoje súkromie. Ak sa rozhodne podviesť vás, nijako to nezmeníte. Je to jeho rozhodnutie. Nerobte mu žiarlivostné scény a sám vám ukáže, že na žiarlivosť nemáte žiadny dôvod.

4. Príkazy a zákazy

Ak urobíš to, tak… A ak neurobíš to a to, tak… Chlapi neznášajú zákazy a príkazy. Dosvedčí vám to každý jede chlap, ktorý mal dočinenia so sekerou. Ak skúšate na chlapa metódu odmenou a trestov čoskoro ho to prestane baviť. Nepokúšajte sa ho zmeniť príkazmi a zákazmi. Ak si sám neuvedomí akým spôsobom by mal naplniť vaše očakávania, príkazy a zákazy nepomôžu.

View this post on Instagram

On that Christmas mood

A post shared by FASHION RESORT (@fashion.resort) on

Tieto najčastejšie chyby vo vzťahu, by vám mali poradiť, čomu sa vyvarovať. Každý vzťah je ale iný a to, čo platí pre jedného, pre iného nemusí. Snažte sa zo seba dostať to najlepšie a pokúste sa byť svojou najlepšou verziou. To čo do vzťahu dáte, to sa vám aj vráti. Ak budete úprimnou, láskavou partnerkou, váš partner vám to určite opätuje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.