Photo by Elina Sazonova from Pexels

Možno si práve v takej situácii aj ty. Máš po svojom boku milujúceho partnera, ktorý je k tebe dobrý, rozumiete si, máte sa radi, no niekde vo svojom vnútri pociťuješ istý otáznik. Otáznik, ktorého slová, jemu predchádzajúce, sa vynárajú vo chvíli, keď si sama a premýšľaš nad svojou budúcnosťou. Je to človek, s ktorým chceš prežiť zvyšok svojho života?

Táto otázka ťa trápi a tak premýšľaš nad všetkými aspektmi vášho vzťahu. Spočítavaš všetky tie plusy a mínusy, keď zrazu zisťuješ, že tých mínusov tam nie je veľa. Teda, je ich málo. Tak prečo cítiš, že on možno nie je ten pravý? Prečo sa bojíš, že niekde tam vonku je niekto ešte lepší? Najradšej by si si dala facku, keď si pomyslíš, že by si mu mala zlomiť srdce.

Správa sa k tebe milo a s úctou, smejete sa spolu, riešite vážne témy, je pracovitý, dobre vyzerajúci… ideálny vzťah, ktorý vám iní závidia. Čo by dali iné ženy za to, mať muža, ktorý na nich nikdy nedvihne ani len hlas? Ktorý ich tak miluje, že je pre ne ochotný urobiť čokoľvek?

A ty len hľadáš veci, v ktorých sa odlišujete alebo vlastnosti, ktoré by si na ňom ešte vylepšila. Máš šťastie, pretože si v živote stretla perfektného chlapa. Iba si myslíš, že tam vonku je niekto, kto je jeho ešte dokonalejším obrazom. Ale je to naozaj tak?

Nikto nie je dokonalý. Človeka milujeme aj pre jeho nedokonalosti. Bolo by naivné myslieť si, že niekde na teba čaká princ, presne podľa tvojich predstáv. Taký totiž neexistuje. A aj keby bol, možno by si neskoro zistila, že vlastnosti, ktoré si od chlapa chcela, nemusia k tebe pasovať. My, ženy, máme silnú intuíciu. Ak naozaj cítiš a máš silné dôvody opustiť toho, koho síce miluješ, no nie si si istá obrazom vašej budúcnosti, rob, čo uznáš za vhodné.

Ale nezlom srdce niekomu, kto ťa úprimne miluje iba pre to, že čakáš viac. Všetky by sme chceli ideál, no neskoro si uvedomíme, že sme ho už mali pri sebe. Ani si nevieš predstaviť, čo by dali ostatné ženy za to, mať toho tvojho doma. Váž si, že ťa stretla láska.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating