instagram.com/celinaela

Upadol váš vzťah do stereotypu a teba to už unavuje? Dôvodom môže byť napríklad to, že posledné mesiace trávite stále spolu doma a nikam poriadne nechodíte. Toto obdobie dokáže preveriť vzťahy a otestuje, či ste spolu schopní vydržať aj napriek problémom.

Takmer každý vzťah skôr či neskôr upadne do istého stereotypu. Je však len na tebe a tvojom partnerovi, ako sa k tomu postavíte. Väčšina ľudí to prestane riešiť a len spolu akoby prežívajú. Ak však chceš zachrániť váš nudný vzťah, stále je šanca.

Malý tip na začiatok: Ak pracujete z domu formou home-office, nezanedbávajte hygienu či svoje oblečenie. Správajte sa tak, ako by ste išli normálne do práce a nestrávte celý deň v rozťahaných teplákoch (aj keď sú veľmi pohodlné).

Problémom domácej izolácie je to, že sme si príliš zvykli na domácu pohodu a zabúdame na to, ako sme sa hodiny pripravovali pred večerom v meste. Raz za čas sa namaľuj aj doma, pekne sa obleč a urobte si spolu pekný deň.

A čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste oživili stratenú iskru vášho vzťahu? Máme pre teba 5 užitočných tipov.

Spite pár dní oddelene

Na začiatok skúste spať pár dní oddelene. Možno ide o maličkosť, no uvidíš, že keď sa pár dní nebudeš mať pri kom prebúdzať, začne ti to chýbať. A jemu tiež. Najlepšie bude, ak budete spať v oddelených miestnostiach. Uvidíš, že sa po čase na seba budete viac tešiť a uvedomíte si, aké dôležité je spať jeden vedľa druhého.

Pozrite si spolu strašidelný film

Toto nemusí zafungovať na všetkých, ale za pokus to stojí. Začnite spolu pozerať horory. Určite oceníš, ak sa budeš mať ku komu schúliť pri strašidelných scénach. Daj svojmu priateľovi pocítiť, ako veľmi potrebuješ jeho ochranu. Hneď sa bude cítiť lepšie a bude sa snažiť ochraňovať ťa aj inokedy.

Hrajte spolu hry

Smiech, zábava a humor spájajú. Zahrajte si hry, ktoré otestujú váš vzťah, prípadne si vyberte spoločenské hry. Aspoň sa ukáže, ako zvládate prehrávanie. Vyberte si možno také hry, kde spolu musíte spolupracovať, aby ste niečo dosiahli.

A keď už sme pri hrách, môžete ich skúsiť zaradiť aj do svojej spálne. Rozdeľte si roly a skúste sa zahrať na niekoho iného.

Naplánujte si romantické rande

Aj doma si môžete urobiť pekné rande. Je jedno, či to bude s popcornom pri Netflixe alebo si spolu navaríte romantickú večeru. Snažte sa robiť veci inak, než ste zvyknutí. Keď nemôžete ísť na rande do mesta, choďte aspoň do prírody alebo vymyslite niečo zaujímavé. Musíte sa o svoj vzťah starať a rozvíjať ho.

Začnite odznova

Môžete vyskúšať aj takú netradičnú hru. Vieš, ako keď sa v romantických filmoch snažia začať odznova a zabudnú pritom na všetky problémy, ktorými si prešli. Zahrajte sa na dvoch cudzincov, ktorí sa teraz prvý raz stretli a išli na rande. Rozprávajte sa o veciach, o ktorých sa ľudia bežne bavia na prvých stretnutiach. Možno sa o sebe dozviete aj nejaké nové veci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating