Pexels/jefferson-palomique

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Milujeme sa a zároveň nenávidíme. Ženské myslenie je v mnohých prípadoch nepochopiteľné a nepochopené. Máme sa radi, no 21. storočie plné krásnych žien na Instagrame či iných sociálnych sieťach nám robí vrásky na čele a pridáva aj neexistujúce kilá v zrkadle. Jedno však o sebe nevieme. 

Každá z nás má temné chvíle, kedy si pripadá menejcenne, a kedy aj pohľad v lyžičke na samú seba je dramatický. Avšak, nemajú to len ženy, ktoré patria do skupiny s nižším sebavedomím. Aj tie najkrajšie aj najsebavedomejšie z nás majú dni, kedy sa cítia hrozne a neznášajú na sebe takmer všetko, prednosti aj nedokonalosti. Keď všetko oblečenie, ktoré máš v skrini, by si najradšej vyhodila a nechceš vyjsť z izby a ukázať sa svetu.

Aj tá najsebavedomejšia žena na celom svete, ktorá má podľa ideálov krásy dokonalú postavu, veľké pery a bezchybnú pleť, má svoje “temné chvíle” a ona viac vníma svoje mínusy ako plusy.

Nikto nie je dokonalý, nikto učený z neba nespadol, a tak sa zameraj na to krásne, čo v živote máš. Neporovnávaj sa so ženami na Instagrame. 

Ak chceš mať postavu ako modelky, začni makať, ale nikdy sa nezhadzuj. Zameraj sa na vzdelanie a charizmu, na vyžarovanie a to, ako na svoje okolie pôsobíš. Nemusíš sa na Instagrame hrať na modelku, keď v kútiku duše miluješ jedlo a svoje väčšie prsia.

Spýtaj sa rodiny, priateľov, spolužiakov či kolegov a nechaj ich napísať veci, ktoré sa im na tebe páčia, ktoré na tebe oni obdivujú a potom mínusy, zlé vlastnosti, na ktorých by si mala popracovať. Zrazu zistíš, že ľudia v tvojom okolí, ale aj úplne cudzí, ťa vnímajú úplne inak ako tvoje sebakritické ja. 

Tieto papieriky si zaves na chladničku, nástenku, nalep na zrkadlo, na svojich zlých stránkach popracuj a začni si vážiť svoje ja. Buď sebavedomá, neboj sa plakať a mať zlé dni, pretože je to normálne, ale nedovoľ temným myšlienkam zasiahnuť do tvojho života a šťastia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife