instagram/willyspinheirohairdesign

Vlasy sú našou ozajstnou korunou krásy. Ale my, ženy, sme s nimi večne nespokojné. Kým jedna ich chce mať dlhšie, druhá túži po krátkom „šik“ strihu. Jedna túži byť blond, druhá chce ombré, tretia ich chce mať rovné a štvrtá zase vlnité. Nech už si na tom aj ty akokoľvek, zhodneme sa, že vlasy by mali byť, v prvom rade, zdravé.

Zdravé a vyživené vlasy sú už na prvý pohľad prirodzene lesklé. Práve o takých taktiež mnohé snívajú. Nemusíš si platiť za predražené kúry v salónoch, aby si si tento cieľ splnila. Dopomôcť si k želanému výsledku môžeš aj vďaka „babským“ radám, ktoré overene fungujú.

Čaje na oplachovanie

Príroda nám ponúka mnohé dary, ktoré sú v starostlivosti o našu pokožku či zdravie neoceniteľné. Rovnako tak sa v nej nájdu aj rastliny, vďaka ktorým sa uzdravia aj tvoje vlasy. Pŕhľava, rumanček kamilkový či klasický zelený čaj – odvar z nich používaj pri umývaní a opakovane si ním oplachuj vlasy. Pravidelné používanie spraví zázraky.

Kofeín, ktorý obsahujú zelené čaje, vlasy posilní, kamilka im zase dodá lesk a ochráni pred lámavosťou.

TOP 3 domáce masky, ktoré spravia zázraky

Aspoň 1-2x týždenne by si si mala dopriať starostlivosť v podobe masky na vlasy, ktorá dokáže v krátkom čase vlasové vlákno vyživiť hlbšie. Ani tu nemusíš míňať peniaze na drahé produkty plné chémie. Vyskúšaj naše tipy na domáce masky.

Exotická bomba

Na túto masku budeš potrebovať iba jeden zrelý banán, avokádo a jedno vajíčko. Ingrediencie poriadne vymixuj a nanes po dĺžke na vlasy. Nechaj pôsobiť 15-20 minút a poriadne opláchni.

Sladká bomba

V miske si poriadne vymiešaj 1 zrelý banán s 2 lyžicami medu a lyžicou olivového oleja. Túto masku nechaj pôsobiť 20-30 minút a nanes aspoň 2x týždenne na hlavu. Ak je na teba táto maska príliš mastná, namiesto oleja použi biely jogurt.

A do tretice, pivná bomba

Pivo ti nemusí iba chutiť, jeho účinky sú badateľné aj na pokožke či vlasoch. Na túto masku použi tmavé pivo (pol šálky), 1 vajíčko a lyžicu olivového oleja. Nanes na vlasy a nechaj pôsobiť približne 30 minút.

Ideálne bude, ak si vlasy po nanesení masky zabalíš do fólie a uteráka.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty