pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aj keď by sa to nemalo vždy očakávať, je pekné vedieť, čo pre svojho partnera znamenáš.

V zdravom a vyváženom vzťahu obaja dostávajú aj prijímajú všetko rovnako. Ak nemáš pocit, že toho dostávaš rovnako, možno ťa začal považovať za samozrejmosť. Môžeš sa potom cítiť menejcenne. Čím dlhšie ste spolu, tým je väčšia šanca, že sa tak stane. Neznamená to, že ťa už nemiluje, a možno si ani sám neuvedomuje, ako ťa začal vnímať. Stačí sa s ním o tom porozprávať. Ale ako zistíš, že to tak je? Nikdy (ok, alebo takmer nikdy) od neho nebudeš počuť nasledujúce slová.

Ďakujem.

Jednoduché základné slovíčko vyjadrujúce vďaku. Ak však pre neho robíš pravidelne veci, za ktoré sa už neobťažuje poďakovať, začal ich brať ako samozrejmosť, veď to robíš vždy. Neuvedomuje si, že to takto nemusí byť a možno iná partnerka by sa s tým vôbec netrápila. Daj mu najavo, že by si niektoré veci mal vážiť, pretože nie sú tvojou povinnosťou.

Aký si mala deň?

Niekto, kto sa o teba skutočne zaujíma bude chcieť vždy vedieť, aký si mala deň, čo bolo nové v práci, alebo ako si vyriešila problém, ktorý si mala. Niekedy je aj takáto obyčajná otázka potrebná na to, aby si vedela, že o teba nestratil záujem.

Môžeme to preložiť nabudúce?

Ten, ktorý ťa neberie ako samozrejmosť, s tebou plány preberie vopred a skutočne sa nimi bude riadiť. Ak by mu do toho niečo vošlo, ihneď ťa o tom bude informovať. Nebude robiť zmeny vo vašich plánoch a počítať s tým, že sa ty prispôsobíš. Ak robí rozhodnutia namiesto teba, neberie ťa ako seberovnú partnerku, ktorej názor je rovnako dôležitý.

Čo by som mohol pre teba urobiť?

Častý pocit nedostatočnosti prichádza vtedy, ak vynakladáš veľa úsilia pri práci na vašom vzťahu, snažíš sa, obetuješ sa, ale rovnaká snaha sa ti späť nedostane. Je to o tom, čo by si mohla pre neho urobiť ty, ale on pre teba už nie. Ak je to tak, porozprávaj sa s ním.

Ospravedlňujem sa.

Partner, ktorého úprimne mrzí, že zmeškal tvoje hovory, alebo musel na poslednú chvíľu zrušiť vaše plány sa ospravedlní. Vtedy sa nebudeš cítiť ako samozrejmosť, ale ako priorita. Pretože ak si pre niekoho priorita, urobí všetko, aby ti dokázal svoju lásku. Nebude počítať s tým, že na chyby len tak zabudneš.

Prosím.

Na niečo tak jednoduché, ale dôležité by sa nemalo zabúdať. Vo vzťahu by sa nikdy nemalo očakávať, že budeš robiť veci, ktoré by si ani nemusela. Okrem toho, že je to zdvorilé, slovíčko prosím vyjadruje aj rešpekt k tebe.

Rád by som poznal tvoj názor na…

Aj malé veci vedia toho povedať veľa. Ako napríklad to, že si váži tvoj názor, chce ho poznať, chce sa s tebou poradiť. Ukazuje tým, že ste v jednom tíme.

Zdroj: bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating