Unsplash/Théo rql

Byť dospelou ženou znamená, že prevezmeš zodpovednosť za svoje činy. Nebudeš hovoriť, že za niečo môžu tvoji rodičia. Keď si skutočne dospelá, si úprimná a pravdu hovoríš hneď.

Byť dospelou ženou znamená, že nemáš čas na plač. Pre veci, ktoré ťa mrzia, môžeš plakať tri minúty (alebo menej) a potom sa musíš vrátiť ku veciam, ktoré sú povinné a ktoré máš na starosti. Keď si dospelou ženou, učíš sa byť silnou v každej situácii.

Byť dospelou ženou znamená, že máš veľa iných vecí (než iba vzťah), ktoré ťa napĺňajú. Vzťah nie je stredobodom tvojej pozornosti, pretože skôr či neskôr by si sa na ňom stala závislá. Keď si dospelá, máš svoj život, svoje koníčky, ktoré ti robia radosť a ľudí, s ktorými sa rada stretávaš. Ak sa s týmto všetkým môžeš zdôveriť milovanej osobe a môže to prežívať s tebou, je to pre teba len plus.

Byť dospelou ženou znamená, že si vyskúšala veľa vecí. Vyskúšala si hľadať svoju identitu, vyskúšala si cestovať, vyskúšala si práce, ktoré ťa nebavili (aj bavili), prešla si si rôznymi vzťahmi a našla si niečo, vďaka čomu tvoj život dáva zmysel.

Byť dospelou ženou znamená, že vo svojom živote o všetko bojuješ. Neodchádzaš len tak, v tichosti a bez vysvetlenia. Vždy požaduješ odpovede na otázky a keď má niečo pre teba hlbší zmysel, si ochotná urobiť kompromis a zostať. Vieš, že niektoré veci/ľudia za to stoja.

Byť dospelou ženou znamená, že o svojom živote rozhoduješ iba ty. Poznáš sa, žiješ so sebou celý život a chápeš, prečo si taká, aká si. Jedine ty vieš, čo je pre teba najlepšie.

Byť dospelou ženou znamená, že sa každý deň snažíš byť lepšou a láskavejšou verziou samej seba. Snažíš sa rásť, napredovať, učíš sa, robíš aj chyby, padáš, no nikdy sa nevzdávaš a formuješ sa. Každým rozhodnutím, každým slovom, každým úsmevom sa stávaš ženou, ktorou túžiš byť už od detstva.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife