Instagram/madamelena_

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vianoce sa každým dňom približujú. Napriek tomu veríme, že ešte nemusíš pociťovať ich atmosféru. Posledné roky sa prežívanie sviatkov zmenilo a nebyť vianočnej výzdoby, tak si ich ani nevšimneš. 

Práve výzdoba je dôležitá, pretože robí tvoj dom útulnejším, sviatočnejším a čistejším. V tomto článku ti prezradíme, aké dekorácie na Vianoce by nemali chýbať v žiadnej spálni alebo v detskej izbe.

Základom je posteľná bielizeň. Cez rok si možno fanúšička bielej a hnedej, no na Vianoce podľahni infantilným obliečkam so sobmi, stromami a zimnými vločkami. Do postele sa budeš tešiť viac.

Pokračovať by si mala svietnikom, ktorý dáš na policu alebo na parapetnú dosku. Vytvorí útulnú atmosféru a čítanie v kresle naberie nový rozmer, keď ti bude spoločnosť robiť svetlo v podobe stromčeka alebo hviezdy.

Treťou dekoráciou by mal byť bezpochyby menší (a umelý) vianočný stromček. Sme v 21. storočí, tu nestačí jeden strom v obývacej izbe, mala by si mať strom aj vo svojej izbe. Postaviť ho môžeš buď na zem alebo stôl, rozhodni sa podľa jeho veľkosti.

Ďalšou skvelou investíciou sú vianočné girlandy, ktoré môžeš zavesiť na posteľ, skrine, poličky alebo nimi ozdobiť záclony na okne. Vykúzlia romanticko-vianočný efekt.

Posledným doplnkom, na ktorý by si nemala zabudnúť, je veniec na dvere. Buď zvnútra izby, alebo z tej strany, ako sa do izby vchádza. Aby každý vedel, že keď otvorí dvere, ocitne sa v rozprávke.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife