Pár, ktorý čaká rozchod
Pexels/Samet Korkmaz

Za život sa to stane každému páru. Raz príde obdobie, keď budeš ty a tvoj priateľ spávať zvlášť a nie spolu.

To je úprimná pravda o partnerskom vzťahu, na ktorú by si mala byť pripravená a ktorú by si mala jednoducho prijať.

Začiatky sú krásne vždy

Zamilujete sa do seba, spoznávate sa, chcete spolu tráviť každú voľnú minútu. Posteľ využívate viac na milovanie ako na spánok a tešíte sa z prítomnosti toho druhého.

Bohužiaľ, toto obdobie trvá tak maximálne rok alebo dva. Neskôr príde všednosť dní, povinnosti, iné aktivity a začneš si viac všímať zlozvyky tvojho partnera.

Intimita vo vzťahu
zdroj: Unsplash/Baylee Gramling

Úprimná pravda je, že keď chodíte spávať každý zvlášť, nemusí to nutne znamenať niečo zlé. Áno, v prvom momente si to môžeš pomyslieť, ale oddelené postele môžu byť pozitívnou zmenou.

Môžeš to dokonca navrhnúť ty sama, keď sa vám narodí dieťa/deti a budeš chcieť, aby bol tvoj muž do práce vyspatý. Navrhneš mu, aby spával v obývačke. Lebo to pre neho bude príjemnejšie, než sa budiť päťkrát do noci kvôli detskému plaču.

Alebo to môžeš predostrieť vtedy, ak v noci chrápeš (alebo tvoj partner) a chceš, nech máte obaja pokojnú noc. Chrápanie vie život strpčovať dostatočne, lebo keď sa človek počas noci nevyspí, cez deň je unavený, podráždený a na všetkých nahnevaný.

Pár medzi kvetmi
zdroj: Pexels/Luis Zambrano

Bohužiaľ, pravdou je aj to, že môžete mať oddelené postele vtedy, ak sa s priateľom navzájom odcudzíte alebo niekto z vás toho druhého podvedie.

Ochladenie citov a nevera sú tie negatívne dôvody, pre ktoré chodíte spávať každý zvlášť. Mnoho párov si myslí, že tak sa ich problémy vyriešia, no to je mýtus. Úprimnou pravdou je, že to ešte viac prehĺbi medzeru medzi párom a po čase sa nebudú ľúbiť už vôbec.

Daj si preto pozor, aký dôvod bude ten váš, či negatívny alebo pozitívny. Veľa to o vzťahu a dvoch ľuďoch v ňom povie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating