Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Na prejav lásky a hlbokých citov si nemusíme stále písať dlhé litánie, či venovať sa intímnostiam 24/7. Niekedy rovnako postačí jemné objatie, bozk do vlasov, či driemanie v jeho náručí. Vedela si, že túlenie nie je prospešné iba pre váš vzťah, ale aj zdravie a imunitný systém? Portál Lifehack, Bustle a Your Tango uviedli, prečo by ste mali venovať týmto nežnostiam. Pohladila si už dnes toho svojho?

Má liečivé účinky

Vďaka túleniu v nás vzniká hormón Oxytocín. Navodzuje nám pocit dobra, blaha a bezpečia. Všímaš si, ako tvoje telo reaguje, keď ťa drahý objíme? Zavrieš oči a konečne si vychutnávaš daný moment. Tento druh nehy zároveň podporuje náš imunitný systém. Túlte sa spolu z lásky a pre zdravie.

Odbúravač stresu

Každý z nás sa už mohol ocitnúť v ťažkej životnej situácií. Práve vtedy si uvedomíme, aká dôležitá je pre nás opora milovaného človeka. Ako sme vyššie uviedli, hormón Oxytocín nás napĺňa dobrým pocitom. Z toho dôvodu sa nemusíš ocitnúť v tak veľmi stresových situáciách. Ak by sa aj stalo niečo zlé, vieš čo máš robiť.

Prehlbuje sa vaše puto

Obaja potrebujete cítiť nehu. Hoci sa často nezdá, že by muži o také niečo stáli, skús toho svojho jemne pohladiť po rameni alebo kde to má rád. Najmä v ťažkých časoch mu to dodá pocit lásky a dobra, ktorý potrebuje, aj keď to nevysloví. Ak sa k tebe pritúli, neodtláčaj ho od seba. Touto jemnou intímnosťou sa prehlbuje vaše spojenie.

Lepšie sa vám zaspáva

Ležíš mu na hrudi a ani nevieš ako a si v ríše snov. Je vedecky dokázané, že hormón Oxytocín napomáha kvalite nášho spánku. Niet divu, keď sa cítime milovane a opadá z nás všetok stres. Nezabudnite si dať preto pred spaním jemnú pusu alebo na chvíľu sa objať. Ak potrebujete priestor, môže vám pomôcť aj držanie sa za ruky.

Zvyšuje sa kvalita intímneho života

V partnerstve je dôležité uspokojovanie vlastných potrieb a túžob. Treba si však uvedomiť, že to nie je iba o tej jednej istej veci. Ležíte unavení v posteli? Pritúlte sa k sebe, aspoň na chvíľu. Hoci máte za sebou jeden milostný akt, treba ho zakončiť pekne. Rozprávajte sa, čo sa vám na tom páčilo, čo na sebe navzájom zbožňujete. Vtipkujte, uťahujte si zo seba. To, čo robíme po posteľných záležitotiach je veľmi dôležité.

Ste spolu šťastní

Aby ste si vyjadrili lásku, nepotrebujete predražené dary. Všetko je založené na maličkostiach a jemných prejavoch nehy. Túlenie vo vás zvyšuje pocit šťastia a dobra. Podporuje to základy vzťahu a obaja sa vďaka tomu cítite lepšie. Sila týchto dotykov by sa nikdy nemala podceňovať. Dokážu byť veľmi prospešné a užitočné.

Zdroj: Lifehack, Bustle a Your Tango

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating