Hovorí sa, že sa máš chrániť pred všetkým zlým. No z vlastnej skúsenosti viem, že niektorým negatívnym situáciám proste nezabrániš.

Veľa z nás si už určite prešlo sklamaním z lásky. Samozrejme to nie je pravidlo, ale vo svete sa to proste stáva. Či to je banálne nedorozumenie, zmena názorov, nájdenie iného zmyslu života alebo nevera. Všetky situácie sa dajú zvládnuť, no najhoršie je práve to sklamanie a strata dôvery. Už od začiatku vzťahu má v sebe človek nejaký pud sebazáchovy. Má strach a obavy, aj keď si to nejako často nepriznávame. Je to aj tým, že keď nám na niečom záleží, snažíme sa bojovať a snažiť sa. No, aký má význam snaha od jedného človeka?

32735724522_46b2a37e2c_k thoughtcatalog.com

Sklamanie z lásky je smutné a ubíjajúce, no nie každý si je vedomí, že práve tieto situácie nám pomáhajú k vývoju našej osobnosti a všetko zlé nás niečo naučí. Tak, ako keď sme boli malými deťmi a popálili sme sa na niečom horúcom, zapamätali sme si to a už sme sa toho predmetu nedotkli. No je to tak aj v citovej oblasti? Ak spravíš nejakú vec vo vzťahu, tak to v tom inom napravíš? Dobrá otázka. Ani ja sama neviem povedať s určitosťou, že to tak je. Pretože každá z nás je osobnosť a niektoré naše povahové vlastnosti proste nikto nezmení. No mňa viac zaujíma otázka, prečo je niekto neverný. A ako tomu zabrániš.

Ja si myslím, že nijako. Ak to niekto chce urobiť tak to urobí. Nezabrániš tomu a ani sa pred tým neubrániš. Keď sa to stane je to ťažké a nepríjemné, no hlavu si vždy musíme zanechať vztýčenú 🙂 Aj keby sme boli takzvané stíhačky a tie naše polovičky sledovali dennodenne, tak sa to stane, pretože to tak tá druhá osoba chce.

25884872545_b60c1af909_k-e1487084734379 thoughtcatalog.com

Raz som si robila nezávislý prieskum, podotýkam, že aj u chlapov a aj u žien, ktoré niekedy podviedli svojho partnera, prečo tak urobili. Niekto mi na to odpovedal, že z dôvodu nesplnenia túžob, z hnevu, z nešťastia, z rutiny, z toho, že im zakázané veci robia radosť, niektorí z potešenia, niekto zase, že toho druhého nemiloval a s prekvapením mi bolo povedané, že sa proste tak narodil. No nie je to zábavné?

Nebudem samozrejme nikoho odsudzovať, pretože nepoznám súvislosti a taktiež ani s nimi nežijem. No nepochopím jedno, ako si osoba, ktorá podviedla a zradila dôveru toho druhého môže ľahnúť do postele k niekomu, s kým žije. Je to pre mňa to naj nechutnejšie na celom svete.  V svojom slovníku to nazývam sebectvo, pretože podľa mňa takýto človek nemôže myslieť na druhého, ale myslí iba na seba.

ystlrmabjps-jimmy-bay1 thoughtcatalog.com

Je to smutné, ale aj toto nám prináša život. No naučme sa jedno, nepredvídajme a nikoho nesúďme dopredu. Nikdy nemôžeme vedieť, čo od danej osoby môžeme čakať. Pomôže ti to, že budeš nervózna, budeš sa strachovať a žiarliť na každom kroku? Pomôže ti to k tomu, aby ťa niekto nepodviedol? NIE! Ak to tá druhá osoba bude chcieť, urobí to aj keď pôjde do obchodu, alebo kdekoľvek inam. Nikdy to neustriehneš, proste sa to stane a ty sa s tým musíš zmieriť, či chceš, alebo nie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating