Pexels/Elina Sazonova

V modernej dobe sa technológiám nedá vyhnúť. Obklopujú nás z každej strany, stali sa našou pravou rukou, zaspávame pri nich, riadime svoj život podľa nich a nevieme si bez nich predstaviť ani jediný deň.

Hovorí sa, že mobil je dobrý sluha, no zlý pán. Do istej miery je to pravda, pretože ťa dokáže spojiť s človekom, ktorý je na míle vzdialený, no zároveň sa kvôli nemu vzďaľuješ človeku, ktorý je vedľa teba. Je to smutné, však?

Tieto 3 dôvody ti objasnia to, prečo tvoj frajer trávi na mobile tak veľa času a ako s tým bojovať. Ak to chceš zmeniť, začni už teraz.

Tvoj priateľ je stále chlapcom a hrá hry

Najčastejším dôvodom, prečo na mobile trávi tak veľa času je, že ho považuje za odreagovanie. Príde domov unavený z práce a chce mať od všetkých pokoj.

Stiahne si do mobilu hru a už to ide. Nezastaví sa, dokým nedokončí všetky úrovne. Hoci je unavený, je aj súťaživý a rád vyhráva. Baví ho byť večným dieťaťom, preto hry v mobile potrebuje.

Ak ho chceš od toho odučiť, nepôjde to tak ľahko, no snaž sa hľadať rôzne alternatívy. Na hraní hier nie je nič zlé a môžeš sa pokojne pridať – nehrajte ich však na mobile, no na počítači alebo na „playku“.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating