Vášeň, napätie a horúce bozky. Aj týmito slovami by sa dal charakterizovať letný flirt. Prichádza v tom najkrajšom ročnom období, kedy sú domy prázdne, ale terasy plné. V tomto článku nájdeš výhody a nevýhody letnej lásky.

Výhody letnej lásky

Medzi najväčšie výhody patrí jednoznačne prítomný okamih. S letnou láskou si začneš oveľa viac užívať život, budeš sa cítiť viac nažive a konečne zažiješ niečo dobrodružné. Zabávať sa budeš každý deň, lebo tento sezónny románik neznamená len to, že budete spolu spávať. Budeš mať hlavne niekoho, kto bude tvoj „partner in crime“ a podujme sa spolu s tebou na všetkých bláznovstvách.

Letnú lásku však môžeš využiť aj na to, aby si sa preniesla cez rozchod. Ak ťa niekto opustil alebo ti zlomil srdce pred letom, nový človek ti môže pomôcť s trápením. Nebudeš sa cítiť smutne, rozptýliš svoje myšlienky a zabudneš na toho, ktorý ťa opustil.

Pár na pláži
zdroj: Pexels/Bárbara Marques

Nevýhody letnej lásky

Medzi nevýhody patrí rozhodne krátka trvanlivosť. Zaľúbenie skončí vtedy, akonáhle začnú padať prvé jesenné listy. Tento vzťah je naozaj krátky, a, bohužiaľ, keď sa na partnera naviažeš, budeš mať na jeseň veľký problém ho pustiť z hlavy či srdca. Tu môžeš krásne vidieť podmienku tohto flirtu, že city nemôžu byť hlboké a nemala by vzniknúť silná citová väzba, inak bude lúčenie veľmi bolestivé a smutné.

Taktiež je nutné spomenúť aj to, že ak budeš mať túto lásku, nemusia s ňou tvoji kamaráti dobre vychádzať. Môžeš tak zažívať oveľa viac hádok než počas roka. Ak chceš zažiť letnú romantiku aj napriek tomu, poriadne sa priprav na to, že to bude o vášni, iskrách a užívaní si, ale aj o problémoch, hádkach a konfliktoch. Nič dobré v živote nemá len výhody, s nevýhodami musíš počítať.

V tomto článku sa môžeš dočítať o znameniach, ktoré majú najväčšiu pravdepodobnosť, že tento rok zažijú letnú lásku. Patríš k nim?

Pár na pláži
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.