mastné vlasy

Nezáleží na tom, koľko máš rokov, no mastné vlasy trápia takmer každú ženu. Niektoré si svoju korunu krásy umývajú raz za týždeň, iné si musia každý deň. Mastné vlasy môžu mať rôzne príčiny, ako napríklad genetické, hormonálne, stresové, ale občas je to naším pričinením a nesprávne sa o svoju hrivu staráme. 

Toto je 5 trikov, vďaka ktorým sa ti budú menej mastnieť vlasy, no zároveň budú vyzerať zdravšie. Pamätaj, krása sa nehodnotí len zvnútra, ale aj zvonka.

Ako na mastné vlasy?

Vlasy si umývaj šampónom vždy 2-krát

Ak ťa trápia mastné vlasy, musíš si uvedomiť, že možno robíš pri svojej rutine niečo nesprávne. Vlasy si umývaj šampónom 2-krát, no hlavne dôkladne. Ak si vlasy umyješ len raz, môže sa stať, že si ich neumyješ správne, a teda sa ti budú rýchlejšie mastnieť.

Neumývaj si ich len raz za týždeň

Každá z nás mú svoju rutinu, ktorá jej vyhovuje, avšak ak máš dlhodobo mastné vlasy, musíš niečo zmeniť. Ak si umývaš vlasy len raz za týždeň a máš ich veľmi mastné, mala by si zvážiť častejšie umývanie. Rozhodne nie však každý deň. Keď má žena neupravené a mastné vlasy nevyzerá to vôbec dobre, a preto sa o ne staraj.

mastné vlasy
zdroj: Unsplash/ Spencer Davis

Pozor na masku a kondicionér

Dávaj si veľký pozor na to, ako si vlasy umývaš, pretože ak si dávaš kondicionér aj na vlasy, ktoré sa nachádzajú pri pokožke hlavy, nie je to dobré. Kondicionér a masku si dávaj len do dĺžok. Háčik môže byť aj v tom, ako si ošetruješ svoje vlasy po umytí. V našom článku TU sa dozvieš o 5 krokoch k zdravej a lesklej hrive.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty