Žena si češe mastné vlasy

Trápia mnohé ženy a zrejme si sem prišla hľadať aj ty nejaké tipy na to, ako s nimi zatočiť. Mastné vlasy sú ako zlý sen. Máš pocit, že si hlavu umývaš snáď každú chvíľu a aj tak ťa ide pred zrkadlom poraziť z toho, že sa tvoja koruna leskne viac, ako by mala. Je to prirodzená vec, no dá sa s ňou zatočiť.

Vieme, že je pre ženské sebavedomie nepríjemné, ak musí ísť do spoločnosti s pocitom, že jej vlasy nie sú úplne fresh. No umývať si ich každú chvíľu tiež nie je možné. Čo robiť, aby vydržali čistejšie dlhšie? Tieto 3 rady sú základom.

Menej je niekedy viac

V prvom rade, aj keď je to ťažké a dlhodobé, musíš postupne znižovať počet umývaní v týždni. Asi si to počula už veľakrát, no ruku na srdce, ako dlho si to vydržala? Nemôžeš si ich umývať každý deň, ba dokonca ani každý druhý. Vlasy si na to zvyknú tak, že sa budú mastiť rýchlejšie a rýchlejšie. Nakoniec ti bude aj raz za deň málo.

Začni tým, že vynecháš aspoň jedno umývanie, ak cez víkend nikam nejdeš, taktiež ich môžeš nechať voľne „dýchať“.

Ženské vlasy
zdroj: Unsplash/lexie janney

Pozor na striedanie produktov

Mnoho žien tvrdí, že na mastné vlasy zaberie, ak budeš častejšie striedať šampóny a inú kozmetiku. Vraj keď si na ňu zvyknú, bude neúčinná. Pravdou však je, že ak chceš dlhodobé výsledky, tak rovnaké produkty potrebuješ používať naozaj minimálne niekoľko mesiacov. Až vtedy sa dostaví efekt, najmä, ak ide o produkty zamerané na tento problém.

Suchý šampón je len záchrana na mastné vlasy

Tento produkt je síce záchranou, ktorá predĺži čerstvosť tvojej hrivy a dodá jej vzhľad čistoty, ale len na chvíľu. Každopádne, ak máš tieto starosti, mala by si ho v kúpeľni mať vždy po ruke. Ideálne aj v malej verzii v kabelke, keď si to bude situácia naozaj vyžadovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty