Photo by Mickael Gresset on Unsplash.com

Nezáleží na tom, či to bol krátky alebo dlhý vzťah, vždy je ťažké odísť. Najmä vtedy, ak si za ten čas dokázala zažiť naozaj veľa.

Viem, že je pre teba únavné, keď sa musíš s niekým rozísť a znovu začať ten proces „spoznávania“. Si unavená z neustáleho randenia a toho, že najprv musíš tú osobu spoznať a až po čase vkĺznuť do vzťahu. Je pochopiteľné, že si potom chceš ten vzťah udržať.

Drahá žena, niekedy sa to však nedá. A už vôbec nie v tom prípade, ak je vzťah, ktorý momentálne máš, toxický.

View this post on Instagram

Weekends with you 🤗 @eleonorazampatti

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

Ak z neho chceš (musíš) odísť, otvor sa. Sebe. Úprimne. Musíš si sama pred sebou priznať, že je koniec. Že s osobou, ktorá sedí vedľa teba, ťa už nič nespája. Akceptuj, že odísť z tohto vzťahu bude dobré pre teba, tvoje srdce a aj tvoju dušu. Zasvieť svetlo vnútri tvojho srdca a pozri sa, čo ten človek, ktorého ľúbiš, urobil. Tých pekných vecí bolo žalostne málo, no o tých zlých by si vedela rozprávať.

Vieš pravdu, tak musíš urobiť to, čo možno nevidíš ako správne pre teba, ale časom sa ukáže, že odchod z tohto vzťahu bol lepší, než si si myslela. Zachovaj si však svoju tvár. Nebuď nepríjemná, správaj sa láskavo a ukáž, že v tebe vždy bolo dobro.

Ak sama pred sebou uznáš, že tieto veci sú ťažké, ale zvládneš ich, máš vyhraté. Zaslúžiš si vzťah, ktorý bude s niekým, kto si bude istý, že ťa miluje a nikdy ťa nenechá odísť.

Odíď tam, kde je optimizmus a priateľstvo. Naplň seba energiou a ľuďmi, ktorí ťa robia šťastnou. Potom pochopíš, že dobro a šťastie je to, čo si potrebovala. Že pokoj v duši a láska v srdci je všetko, čo potrebuješ.

S tvojim toxickým priateľom zredukuj kontakty a snaž sa mu vyhýbať. Odíď z prostredia, kde sa necítiš dobre. Zapamätaj si však, že tu bude vždy, no len ako tvoja minulosť. On nemá čo robiť v tvojej budúcnosti.

Nemôžeš predsa nájsť pokoj v duši, ak budeš pri niekom, kto tam vyrába chaos.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating