Photo by Wesley Tingey on Unplash.com

Toxická láska nie je pre teba, drahá. Toxická láska nepozná vzájomnosť ani porozumenie.

Najprv to bola láska ako z filmu. Fungovalo všetko dokonale. Jedno rande, druhé rande, kvety, darčeky a šťastie. Po dlhej dobe som sa konečne cítila šťastná. Pri ňom som mohla byť sama sebou. Mala som niekoho, kto sa zaujímal, kto mi venoval pozornosť a mal ma rád.

Ale mal ma skutočne rád?

zdroj: Photo by Wesley Tingey on Unplash.com

Toxickú lásku nespoznáš na prvý pohľad. Je to práve ten pár, ktorý vyzerá v spoločnosti šťastný, no doma sa hádajú. Je to presne ten pár, ktorý uverejňuje šťastné fotky na sociálne siete, no pred fotkou sa neznášali. Je to presne ten pár, ktorý chodí na zamilované výlety, no neprehovoria medzi sebou ani slovo.

Toxickú lásku nespoznáš, lebo je zakorenená hlboko v srdci toxickej osoby. Ty nemôžeš vyhrať, pretože je to nemožné. Vyhrať môže jedine toxická osoba.

Začiatky sú vždy krásne a jemné. Všade vidíš sympatických ľudí, hovoríš zamilované slovíčka a usmievaš sa. Potom príde prvá hádka, prvé zapochybovanie, prvé využitie, prvé dusenie a žiarlenie. Dookola mu hovoríš, že nemá dôvod na to, aby žiarlil. Že ti má dôverovať a že ho ľúbiš. Opakuješ tie slová, ale pomaly im neveríš ani ty sama.

Toxická láska ťa zrazí dole na kolená a nenechá ťa postaviť sa.

Rozohral s tebou hru, ktorú nemáš šancu vyhrať. Nemáš, pretože ho ľúbiš – tým pádom nie si schopná urobiť tie veci, ktoré robí on tebe.

Konce bývajú vždy smutné. Plné bolesti a prázdneho srdca. Nie smútku, nie žiaľu a nadávok. Prázdnota je to, čo ťa vtedy definuje. Nedokážeš ani plakať, pretože si príliš prázdna. Zlomené srdce ti vzalo dych a vpálilo do tvojho srdca dieru.

Nevyhrala si jeho srdce, ale za to si vyhrala slobodu. Nezískala si jeho lásku, ale za to si získala lásku k sebe samej.

Odišla si a aj to sa počíta. Si silná, tak sa skús nadýchnuť a verím, že budeš mať dych. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating