Určité problémy si vytváraš len v svojich predstavách. Nauč sa žiť život bez zbytočných komplikácii. Inšpiruj sa našimi radami. 

Čierne predstavy

O radosť v tvojom živote sa pripravuješ väčšinou len ty sama. Tvojimi čiernymi predstavami, ktoré ti začnú blúdiť v mysli. Potom začneš rozmýšľať nad najhoršími scenármi, ktoré sa môžu stať. Pritom si ten problém vytváraš jedine ty a v skutočnosti tam naozaj nemusí byť.

Vzťahy

Ak si vo vzťahu a cítiš, že nie si s partnerom šťastná, no aj napriek tomu si s ním, robíš chybu. Zbytočne dúfaš, že jedného dňa to bude iné. Nebude. Neboj sa byť sama, samota ti prospeje. Budeš mať viac času pre seba a svoj vlastný rozvoj. Spoznávať samu seba a svoje kvality je dôležité, neskôr budeš vedieť, čo vlastne od života a partnera chceš.

zdroj: unsplash.com

Minulosť

Áno, minulosť vie byť občas hrozná, niekedy až príliš, ale to neznamená, že sa v nej máš utápať a ľutovať sa alebo sa chcieť vrátiť do tej doby a niečo zmeniť. Minulosť ťa robí tým, kým si v prítomnosti. Všetky pády a pocity víťazstva ťa posúvajú každým krokom dopredu. Minulosť aj tak už nezmeníš, tak prečo sa v nej naďalej rýpať? Radšej sa posuň vpred.

Porovnávanie

Máš tendenciu sa porovnávať s dievčatami zo sociálnych sietí? Nerob to. Za krásnou fotkou stojí kopec driny na Photoshope. Fotky z Instagramu nezobrazujú skutočnú realitu. Navyše šťastie, ktoré srší z fotiek nemusí byť vždy pravé. Aj tie dokonalé ženy majú občas zlé dni. Skús prijať samú seba so všetkými nedostatkami, začni sa ľúbiť a všetko bude opäť dobré.

No a čo, že ti neodpísal? Nie je jediný.
No a čo, že si pribrala 1 kilo alebo aj 5 kíl? To jedlo isto stalo za “hriech”.
No a čo, že to dievča je krásne? Ty si tiež krásna.
No a čo, že sa ti to neporadilo, tak ako si chcela? Hlavu hore, svet sa ti nezrúti.
No a čo, že ťa tak rýchlo vymenil? aspoň si zistila, aký v skutočnosti je a môžeš byť rada, že už nemáš takého človeka vedľa seba. Život ti urobil láskavosť.

Čo keby si si prestala tak moc komplikovať život určitými vecami a budeš sa na ne dívať s nadhľadom?

Veď predsa život je krásny a krátky, tak si ho poď poriadne užiť!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.