napoleonfour.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

“Svet je kniha, a tí, ktorí necestujú, čítajú len jednu stranu.” Aj ty premýšľaš, či je vhodné vycestovať na chvíľu preč a opustiť svoju komfortnú zónu? Tu je 7 dôvodov, prečo cestovať (a ver, že sa ich nájde omnoho viac. 🙂 )

1, Začneš úplne inak rozmýšľať

Cestovanie ťa zmení, to mi ver. Nielenže spoznáš nové kultúry, pochopíš aj mnohé veci a názory, ktoré si doteraz nechápala a zrazu to číslo „7 miliárd“ ľudí na tejto planéte ti bude dávať oveľa väčší zmysel.

2, Začneš si vážiť peniaze

Takisto sa zmení aj tvoj pohľad na peniaze. Už to nebudú len mince a papiere, ale začneš si vážiť ich hodnotu a zrazu tých 40 eur budeš vidieť ako perfektnú možnosť ísť niekde preč a nielen minúť ich na nové handry. Taktiež sa naučíš šetriť.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: napoleonfour.com

3, Spraví to z teba lepšieho človeka

Cestovanie je spôsob, ako stretnúť zaujímavých ľudí. Ver mi, že s nimi zažiješ kopec krásnych chvíľ a budeš mať priateľov po celkom svete. Taktiež ťa to naučí väčšiemu rešpektu druhých a naučíš sa akceptovať a tolerovať mnoho iných názorov a pováh.

4, Opustíš svoju komfortnú zónu

Spanie pod hviezdami, rátanie každého centa či z dôverne známeho prostredia odídeš s jedným batohom do neznáma. S cestovaním sa tvoja komfortná zóna minimalizuje, no prinesie ti množstvo nezabudnuteľných zážitkov. A to stojí za to, nie?

5, Budeš si viac ceniť domov

Zrazu ten „mama hotel“ bol fakt skvelý a usúdiš, že aj keď sa občas pohádaš s kamarátmi, za nič na svete by si ich nevymenila. Návštevy rôznych krajín, kde napríklad pitná voda nie je samozrejmosťou, ťa naučia vážiť si domov.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: napoleonfour.com

6, Budeš žiť pre prítomný okamih

Najmä ak vycestuješ do krajín, kde je žiť vlastne dobrodružstvo samé o sebe, zistíš, že žiješ skutočne pre prítomný okamih. Taktiež ak si splníš svoj sen či už skokom s padákom alebo plávanie so žralokmi, ver, že v prítomný okamih nebudeš myslieť na nič iné. 🙂

7, Uvedomíš si, že život je fakt krásny

Zrazu ti tvoje problémy, ktoré si mala doma, prídu úplne zbytočné a uvedomíš si, že nie si jediná na tomto svete, ktorá sa pre niečo trápi. Taktiež si začneš vážiť viac život a to, čo ti prináša. Svet je predsa krásne miesto, ktoré musíme spoznávať. Tak načo ten smútok?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife