Pomaly, ale isto sa blíži jar a ty pri pohľade do zrkadla začínaš smútiť za svojím letným opálením. Obdobie vyhrievania sa na slniečku s drinkom v ruke je ďaleko v nedohľadne a odrazu stojíš pred veľkou dilemou. Počkať na teplejšie letné dni alebo vyskúšať cestu umelého opálenia? Pre menej trpezlivé z nás, sa tu nájde riešenie. Tu je zoznam najčastejšie kladených otázok.

young woman at laying on solarium bed and get brown skin tone ready for summer

Foto: sheknows.com

Ako dlho sa môžem opaľovať ?

Všeobecne platí zásada, že medzi prvým a druhým opálením sa dodržiava interval 48 hodín. Čas na aký sa rozhodneš vstúpiť dnu záleží iba od tvojho rozhodnutia. Ideálne je ale brať ohľad na tvoj typ pleti a tiež pravidelnosť návštev. Keďže v niektorých soláriách majú silnejšie a v niektorých slabšie trubice, na prvú návštevu ti odporúčam zvoliť si 5 minút.

Ako často sa môžem opaľovať ?

Nikdy sa neopaľuj viac ako raz denne. Ideálne je neprekročiť hranicu 50 vstupov ročne.

 

Ako sa mám starať o pokožku pred vstupom do solária ?

Pred vstupom do solária nepoužívaj parfémy ani dezodoranty. Pokožku očisti od krémov alebo iných kozmetických prípravkov. Tesne pred opaľovaním sa nedepiluj. Pred opaľovaním môžeš použiť iba špeciálne prípravky na telo, ktoré sú dostupné priamo v soláriu.

 

Musím použiť ochranné okuliare s UV filtrom ?

Pri opaľovaní sa odporúča mať zatvorené oči alebo použiť špeciálne okuliare.

Ak nosíš kontaktné sošovky, pred vstupom si ich vyber.

 

Môžem sa po opaľovaní v soláriu osprchovať ?

Ak chceš, aby ti opálenie vydržalo, aspoň 2 hodiny po opaľovaní sa nesprchuj. Ak tak urobíš, znižuješ jeho efekt.

Foto: mrwallpaper.com

Foto: mrwallpaper.com

Čo sa stane ak skombinujem opaľovanie v soláriu a na slnku ?

Opaľovanie v soláriu a na slnku sa v ten istý deň neodporúča, pretože môžeš ľahko prekročiť dennú dávku UV žiarenia a spáliť sa.

 

Môžem sa v soláriu opaľovať bez oblečenia ?

Do solária je ideálne vstúpiť v plavkách alebo spodnom prádle, keďže solárium opaľuje rovnako intenzívne ako normálne slnko a veľmi lahko sa môžeš spáliť na miestach, ktoré obyčajne nevystavuješ slnečnému žiareniu. Ak si však zvyknutá na opaľovanie „hore bez“, nemalo by to spôsobiť žiadne problémy.

 

Mala by som sa pred pobytom v soláriu odlíčiť ?

Odporúča sa zbaviť pleť akýchkoľvek prípravkov, vrátane make-upu a líčidiel. Ak sa raz za čas ocitneš v situácii kedy to nie je možné, nič vážne sa ti nemôže stať. Pri opakovaných návštevach solária si na to ale daj pozor. Niektoré dievčatá hovoria, že sa im po opaľovaní s make-upom urobili na tvári fľaky. Existuje však aj iná možnosť. Častokrát je na výber horizontálne solárium, kde sa dá opaľovanie tváre vypnúť.

 

Môžem mať na sebe počas opaľovania šperky ?

Ak si šperky pred opaľovaním zložíš, dosiahneš rovnomernejšie opálenie. Navyše, ak si vnútri dlhšie, môže sa stať že nahriate šperky ťa začnú nepríjemne páliť.

 

Kedy by som opaľovanie v soláriu mala úplne vynechať ?

Pobyt v soláriu sa neodporúča ak máš akékoľvek zdravotné problémy. Môže ísť o obyčajnú nádchu ale aj o zápal dýchacích ciest, zápaly kože, herpesy. Solárium sa neodporúča ani keď máš alergiu na slnečné žiarenie alebo užívaš určité druhy liekov. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že nie je vhodné ani v tehotenstve. Ak si nie si istá aký vplyv by mohlo mať umelé opálenie na tvoje telo, poraď sa s odborníkom.

Ak sa rozhodneš pre pravidelné návštevy, solárne štúdio si vyberaj rozumne. V dobrom soláriu ti poradia ohľadom špeciálnych prípravkov na opaľovanie, postarajú sa o hygienu, informujú ťa o základných pravidlách pred vstupom a zabezpečia príjemnú atmosféru.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.