pexels.com

Vidíš ju, ako je pri ňom šťastná. Áno, je to dobré a múdre dievča. Takisto ako aj on je skvelý a dobrých chalan. Praješ im to. Ale čo ty a tvoje vzťahy? Veď si dobrý človek, ako partnerka si skvelá a už si pripravená na vzťah. No tebe sa ako keby vyhýbajú tí muži, ktorí by boli pre teba vhodní.

Ona ho už našla. On našiel ju. Mrzí ťa to a hovoríš, že by si to chcela zažiť tiež. Začínaš pochybovať o láske v dnešnej dobe.

zdroj: pexels.com

Neobviňuj sa za to, že teraz nie je nikto v tvojom živote, kto by ťa mohol milovať. Láska potrebuje čas. Ten správny čas. Niektorí na lásku čakajú dlhšie, niektorí kratšie. Nemeň sa len preto, aby si si rýchlo niekoho našla. Ja viem, že to znie ako klišé, ale na dobre sa čaká a vždy má všetko svoj čas.

Láska si ťa nájde. Ver mi. Možno už dnes, možno zajtra. Možno to bude trvať trochu dlhšie. No nikdy nestrácaj nádej a nikdy nehovor, že nie si dobrá alebo krásna.

,,Predtým som už bol zamilovaný – je to ako narkóza. Najskôr to prináša eufóriu úplného podvolenia sa. Ďalší deň chceš viac. Ešte nie si závislý, ale páči sa ti to vzrušenie a myslíš si, že stále dokážeš kontrolovať veci. Myslíš na tú osobu, ktorú miluješ asi dve minúty, potom na ňu zabudneš na tri hodiny. Ale potom si na tú osobu zvykneš a začneš byť na nej úplne závislý. Teraz na ňu myslíš tri hodiny a zabudneš na dve minúty. Ak nie je nablízku, cítiš sa ako závislosť, ktorá nejde napraviť. A tak ako závisláci kradnú a ponižujú sa k tomu, aby dostali to, čo chcú, ty si ochotný spraviť všetko, kvôli láske.“

– Paulo Coelho

zdroj: pexels.com

Láska si raz nájde každého z nás, ale nie vždy sme pripravení ju prijať. Preto toto obdobie, kedy nemáš nikoho po svojom boku, s kým by si chcela kráčať životom, ber ako sebaspoznávanie a sebazdokonaľovanie. Využi svoju slobodu, využi možnosti. Spoznávaj, uč sa, zažívaj. Možno len nie je čas pre teba a nie si na to pripravená. Všetko, čo sa v našom živote stane má svoj zmysel a preto si váž každý okamih.

Ten pravý čas nastane a do tvojho života vstúpi niekto, kto bude rád za každú minútu strávenú s tebou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating