smutná žena

2. Psychické týranie

Psychické týranie je častokrát omnoho horšie ako to fyzické. Bolí totižto dlhšie. Ak máte mať rovnocenný vzťah je veľmi dôležitá komunikácia, ktorá bežné konflikty rieši. Pri psychickom násilí ide o jednostrannú komunikáciu a nátlak, keď vlastne partner neznesie iný názor ako svoj vlastný.

Aj keď je psychické týranie ťažké dokázateľné, pretože rany po útoku nevidno, ty máš stále možnosť takéhoto partnera opustiť. Sem patrí napríklad vyhrážanie sa, psychické obťažovanie, ale aj urážky. Je to neprípustné vo vzťahu a najmä k žene. Práve takýmto správaním môžeš prísť o svoje sebavedomie, svoju hodnotu, ale psychické týranie môže prerásť aj do fyzických chorôb, či dokonca k sebapoškodzovaniu.

neprípustné vo vzťahu
zdroj: unsplash/M.

3. Ignorácia

Ak ťa partner ignoruje, tvoje požiadavky, prosby, ale aj obyčajnú konverzáciu a tvoju osobu, nie je to partner, ktorý by si ťa vážil. Z takéto vzťahu by si mala odísť a to čím skôr. Ignorácia k vzťahu nepatrí už len z dôvodu rešpektu voči druhej osobe, ktorá vo vzťahu s nami je.

Ignorácia tvojej osoby, tvojich požiadaviek ale aj snahy je neprípustná vo vzťahu, kde sa majú dvaja ľudia radi. Netreba si však pliesť pojmy introvertnosť a ignorácia. Byť introvertom vo vzťahu je v poriadku, pokiaľ nezačnete obaja žiť vo svojich svetoch a prestanete sa baviť o svojich pocitoch a z vášho vzťahu úplne vymizne konverzácia.

Ak jeden z vás nechce komunikovať, nie je to v poriadku. Takéto správanie sa dá charakterizovať aj ako toxické a preto, by si zo vzťahu, ktorý začína byť toxickým mala čím rýchlejšie odísť.

Možno si chceš preveriť, ako vám to s partnerom klape a či náhodou jeden z vás nie je vo vzťahu toxický. Si to ty alebo on? Alebo ste nerozlučná dvojka, v ktorej je nenahraditeľná vášeň a nič vás nedokáže ohroziť. Stačí odpovedať v našom kvíze na 10 otázok v našom kvíze a zistíš to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating